Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Richard Sequens

> Czech Republic > Politicians > Richard Sequens
Richard Sequens is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
Nestraník
 
photo Richard Sequens

Richard Sequens - for

Český lékař-chirurg, vysokoškolský pedagog a politik. | A Czech politician, pedagog and surgeon.
 NO! Richard Sequens

Richard Sequens - against

Klikněte, jestliže nepodporujete Richarda Sequense. Řekněte proč. | Click, if you do not support this candidate. Say why.

Online election results for "Richard Sequens" in graph.

graph
> Richard Sequens >

Biography

[+] ADD

CZE:

 

MUDr. Richard Sequens, PhD. (* 21. ledna 1956, Plzeň) je český lékař-chirurg, vysokoškolský pedagog, politik-nestraník, v letech 2002 až 2008 byl senátorem za obvod Plzeň-město.

 

Politická činnost

Nikdy nebyl členem žádné politické strany. V letech 1990 až 2002 byl členem zastupitelstva města Plzně. V roce 2002 byl s podporou US-DEU zvolen senátorem za obvod Plzeň-město, když v druhém kole jednoznačně porazil kandidáta ODS Zdeňka Proska. Od roku 2007 zastával v Senátu funkci předsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. V počátkem roku 2008 byl jedním z 10 senátorů, kteří nominovali Jana Švejnara jako kandidáta pro volbu prezidenta.

 

V senátních volbách v říjnu 2008 se neúspěšně pokoušel obhájit mandát senátora coby nestraník na kandidátce Strany pro otevřenou společnost. Získal 24,44% hlasů a nepostoupil do druhého kola. Ve volbách 2010 neúspěšně kandidoval do senátu za obvod č. 7 - Plzeň-jih jako nestraník za Stranu zelených, když se ziskem 13,20 % hlasů obsadil 4. místo.

 

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 měl kandidovat v Plzeňském kraji jako l&iacu. e;dr Strany zelených. Některým členům a podporovatelům strany však vadily jeho názory a tak se nakonec rozhodl, že kandidovat nebude.

 

zdroj

18.6.2010

updated: 2013-10-10

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..


 
richard sequens chirurgie, mudr.richard sequens, MUDr. Richard Sequens, PhD, MUDr. Richard Sequens, PhD., richard sequens e-mail, MUDr. Richard Sequens, sequens mudr, MUDr.Richard Sequens, PhD., sequens, mudr.richard sequens.phd, sequens strana osobní stránka, sequens senátor, richard sequens narození, plzeňský senátor and more...
load menu