Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Richard Falbr

> Czech Republic > Politicians > Česká strana sociálně demokratická > Richard Falbr
Richard Falbr is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
ČSSD
 
photo Richard Falbr

Richard Falbr - for

Český politik a odborář. Poslanec Evropského parlamentu za ČSSD. | A Czech politician and MEP with the Czech Social Democratic Party (ČSSD).
 NO! Richard Falbr

Richard Falbr - against

Klikněte, jestliže Richarda Falbra nepodporujete. Řekněte proč. | Click, if you do not support this candidate. Say why.

Online election results for "Richard Falbr" in graph.

graph
> Richard Falbr >

Biography

[+] ADD

CZE:

 

JUDr. Richard Falbr (* 29. září 1940, Chester, Velká Británie) je český politik a odborář, někdejší senátor za obvod Most a předseda ČMKOS a současný poslanec Evropského parlamentu.

 

Politická kariéra

V roce 1968 se stal členem KSČ, z níž byl ale o tři roky později vyloučen. Po Sametové revoluci byl požádán, aby se podílel na rekonstrukci odborů. Opustil místo právníka v ZOO Praha a v roce 1990 byl zvolen předsedou nově vzniklého Svazu služeb. V následujícím měsíci místopředsedou Českomoravské konfederace odborových svazů, jíž byl od roku 1994 předsedou a jímž zůstal až do roku 2002. V letech 1996-2004 působil jako senátor, původně nezávislý, později podporovaný ČSSD. Byl též členem Správní rady Mezinárodní organizace práce.

 

Od roku 2004 je za ČSSD poslancem Evropského parlamentu. Do roku 2009 byl členem Výboru pro práci a sociální věci a náhradníkem Výboru pro regionální rozvoj. Byl stínovým zpravodajem ke zprávám o sociálním vyloučení, k začlenění příslušníků třetích zemí pro období 2007-2013, přechodných opatřeních omezujících pohyb pracovníků na trhu práce v EU, rozvoji měst, sociální ochraně a boji proti chudobě. Byl také členem skupiny pro Směrnici o službách a autorem či spoluautorem řady interpelací Evropské komise a Rady ministrů . V roce 2009 svůj mandát obhájil na dalších 5 let a by zařazen do Výboru pro zaměstnanost a sociální věci.

 

zdroj

 

 

ENG:

 

Richard Falbr (born on 29 September 1940 in Chester) is a Czech politician and Member of the European Parliament with the Czech Social Democratic Party, part of the Socialist Group and sits on the European Parliament's Committee on Employment and Social Affairs. He is a substitute for the Committee on Regional . evelopment, a member of the Delegation for relations with the countries of Central America and a substitute for the Delegation for relations with Mercosur.

 

source

18.6.2010

updated: 2013-10-11

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..


 
richard falbr štrasburk, richard falbr europarlament, richard falbr zivotopis and more...
load menu