Politikanët dhe zgjedhore, Votojnë në Liria, Të marrin pjesë aktive në Demokraci, Votojnë për Ndryshim, Të referendumit Online
left right close

Partia Socialiste e Shqipërisë

> Albania > parti politike > Partia Socialiste e Shqipërisë
Partia Socialiste e Shqipërisë është e gatshme për mendimin tuaj, dhe mbështetjen e votave. Voto online!
 
photo  Partia Socialiste

Partia Socialiste - votojnë për

Partia Socialiste e Shqipërisë është aktualisht forca më e madhe opozitare në Shqipëri. | The Socialist Party of Albania (PS) is a political party in Albania.
 NO! Partia Socialiste

Partia Socialiste - votojnë kundër

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Partia Socialiste e Shqipërisë. Thuaj pse. | Click, if you do not support the PS. Say why.

Online election results for "Partia Socialiste" in graph.

graph
Graph online : Partia Socialiste e Shqipërisë
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Partia Socialiste e Shqipërisë është aktualisht forca më e madhe opozitare në Shqipëri. Ajo lindi në vitin 1991 pas shkrirjes së Partisë së Punës së Shqipërisë. Lider i kësaj force politike është Edi Rama. Kryetar: Edi Rama Viti i krijimit:5 qershor 1991 Ideologjia: demokracia sociale, liberalizmi sociale burimi ENG: The Socialist Party of Albania (Albanian: Partia Socialiste e Shqipërisë), is a social-democratic political party in Albania; it is the leading opposition party in Albania. It seated 66 MPs in the 2009 Albanian parliament (out of a total of 140). It achieved power in 1997 after a political crisis and governmental realignment. In the 2001 General Election ...
votojnë për33votojnë kundër   I qartë e mbështesin atë. Partia Socialiste (PS) është mjaft i mirë parti politike. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e mirë, kam shkruar këtu), positive
votojnë për2votojnë kundër   rroft partij socialiste e shiperise do te fitojn gjithmon ..por fatkeqsisht nuk asht keshtu forca PSS, Eleckboy
votojnë për33votojnë kundër   Unë jam kundërvënë me forcë. Zgjedhje Partia Socialiste e Shqipërisë është mjaft e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e keqe, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
votojnë për Partia Socialiste

Partia Socialiste denoncon në Prokurori shitjen ...


... e katër HEC-eve Deputeti i Partisë Socialiste, Eduard Shalsi ka depozituar në prokurorinë e Tiranës një denoncim për vendimin e qeverisë për të shitur hidrocentralet e Ulzës, Shkopetit dhe Bistricës 1 e 2. Sipas deputetit socialist, në dy shitjet e hidrocentraleve që ka bërë qeveria në një hark të shkurtër kohor është vërejtur një diferencë e madhe në çmim. Kështu, hidrocentrali i Lanabregasit iu shit pushtetit vendor me një çmim prej ...


PS vazhdon grevën, Berisha: Kutitë nuk hapen, Rama: ...


..., Rama: Të vendosur për transparencë TIRANE - Njëzet e nje deputetët grevistë dhe gati 200 mbështetës së tyre kaluan mbrëmë natën e tretë të grevës së urisë në kuadër të protestës të nisur në datën 30 Prill. Gjëndja e grevistëve nis të rëndohet Deputetja Klodiana Spahiu dërgohet urgjent në spital me komplikacione në stomak. Rama sot : "Nuk ndalim protestat" . Berisha: Rama ose ti drejtohet Gjykatës Kushtetuese, ose të ...


Partia Socialiste: Rama-policise: Mos provokoni protestuesit


Kryetari i PS-së Edi Rama duke e cilësuar bllokimin e rrugëve ditën e sotme si një manifestimim simbolik i dëshmisë së solidaritetit me grevistën i bëri apel policisë së shtetit të mos provokojë protestuesit. Sipas tij në ato vende ku policia nuk ndërhyri protestat u bënë në mënyrë paqësore duke theksuar se protestat nuk bëhen kundër policisë dhe shtetit por kundër pushtetit. - Už jste hlasovali v tomto hlasování pro Partia Socialiste e ...


[TOP 4]

> Partia Socialiste e Shqipërisë > News

Në 21 qershor Tepelena do të zgjedhë drejtimin e duhur
Faleminderit për këtë mikpritje të jashtëzakonshme, pavarësisht orës krejt të pazakonshme për të bërë takime të kësaj natyre. Faleminderit për mbështetjen e merituar që... Më shumëThe post Në 21 qershor Tepelena do të zgjedhë drejtimin e duhur appeared first on Partia Socialiste e Shqipërisë.
Kasëm Cenaj
Jetëshkrimi Kasëm CENAJ Kasëm Cenaj, ka lindur në qytetin e Vlorës, në 13 Janar 1965. Arsimin 8-vjeçar e kreu në fshatin e origjinës në... Më shumëThe post Kasëm Cenaj appeared first on Partia Socialiste e Shqipërisë.
Standardi ndërkombëtar korniza e ligjit për legjimitetin e funksionarëve publikë
Çështja është shumë e thjeshtë. Është ngritur një komision që nuk ka bërë asgjë. Në 30 qershor prodhoi vetëm propagandë banale dhe ato dy... Më shumëThe post Standardi ndërkombëtar korniza e ligjit për legjimitetin e funksionarëve publikë appeared first on Partia Socialiste e Shqipërisë.
Saimir Hasallaj
Sajmir Hasalla lindi në Peqin, më 9 janar 1987. Në vitin 2009 përfundoi Fakultetin e Drejtësisë. Ndërsa nga maj 2014 e në vazhdim është... Më shumëThe post Saimir Hasallaj appeared first on Partia Socialiste e Shqipërisë. 
PARTIA SOCialiste, www partia socialiste al, partia socialiste, partia socialiste e shqiperise website, partia socialiste al, partia socialiste e shqiperise, pattija socialiste, eleksyon shqiperia, partia republikane ne shqiperi, partia socialiste e shqiperise.png, Partia .so cialiste, nano socialism, partia socialiste shqiperi and more...
load menu