Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Partia Republikane e Shqipërisë

> Albania > Parties > Partia Republikane e Shqipërisë
Partia Republikane e Shqipërisë is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
 
photo  PR

PR - for

Partia Republikane e Shqipërisë është partia politike në Shqipëri. | The Republican Party of Albania (PR) is a national conservative political party in Albania.
 NO! PR

PR - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Partia Republikane e Shqipërisë. Thuaj pse. | Click, if you do not support the PR. Say why.

Online election results for "PR" in graph.

graph
> Partia Republikane e Shqipërisë >

Arguments

[+] ADD

Mediu: Vota për PR-në më 23 qershor është votë për PD Bur


Partia Republikane do të jetë pjesë e koalicionit të djathtë në zgjedhjet e 23 qershorit. Kryetari i PR-së, Fatmir Mediu, tha gjatë një takimi me strukturat në qytetin e Kamzës se koalicioni i djathtë garanton rrugën europiane për të gjithë qytetarët shqiptarë. “Kam bindjen se do t’u jepet një shans qytetarëve të Kamzës dhe mbarë Shqipërisë për të gëzuar një status tjetër, një marrëdhënie tjetër me Bashkimin ...


“Gërdeci”, një fëmijë çon ne gjyq ministrin Mediu (PR)


TIRANE - Gjykata e Lartë nisi sot shqyrtimin e padisë që i mitur nga Gërdeci ka depozituar ndaj Ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Por, pak pas nisjes së gjyqit, seanca gjyqësore në ngarkim të Mediut u vendos të shtyhet për më 25 janar. Cëshja “Mediu” u rithye dhe njëherë në vemendje pas pushimit që iu bë muaj më parë pasi ish-Ministri i Mbrojtes, sot Ministër i Mjedisit u zgjodh deputet. Gjykata e Lartë nisi sot shqyrtimin e padisë bërë nga ...


PR pergatitet per zgjedhje


Kryetaret e asambleve rajonale dhe kryetaret e degeve te Partise Republikane u takuan me anetare te kryesise se partise per te diskutuar kandidaturat per deputete. Emrat do te vazhdojne te diskutohen ne ditet ne vijim nga kryesia. Por listat perfundimtare do te fiksohen nga asambleja kombetare e republikaneve. Per Fatmir Mediun, Partia Republikane eshte realisht forca e dyte politike pas Partise Demokratike dhe ne kete prizem duhet pare edhe angazhimi per zgjedhjet e ardhshme. “Eshte shume e rendesishme qe te shohim angazhimin tone si force politike dhe brenda se djathtes, per ... 
www.partia repuplikane.com, Voto partia Republikane, voto partia republikane, partia republikane e shqiperise, PARTIA REPUBLIKANE E SHQIPERISe, partia repuplikane and more...
load menu