Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Partia Demokristiane e Shqipërisë

> Albania > Parties > Partia Demokristiane e Shqipërisë
Partia Demokristiane e Shqipërisë is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
 
photo  PDK

PDK - for

Partia Demokristiane është parti politike në Shqipëri. | The Christian Democratic Party of Albania (PDK) is a small political party in Albania.
 NO! PDK

PDK - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Partia Demokristiane. Thuaj pse. | Click, if you do not support the PDK. Say why.

Online election results for "PDK" in graph.

graph
Graph online : Partia Demokristiane e Shqipërisë
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Partia Demokristiane është parti politike në Shqipëri që u krijua në vitin 1991 dhe i përket spektrit politik të qendrës së djathtë. Kryetar: Nard Ndoka Viti i krijimit: dhjetor 11, 1991 Spektri politik: demokracia kristiane burimi ENG: The Christian Democratic Party of Albania (Albanian: Partia Demokristiane e Shqipërisë or PDK) is a small Christian democratic political party in Albania. The PDK's first election was in 1996, where it won no seats in the 140 seat Assembly of Albania (Parliament) but took 1.3% of the popular vote. In the following year, 1997, it won a single Assembly seat while taking 1% of the vote. Four years later, in 2001, the PDK again took 1% of the vote but failed to win an ...
for32against   I qartë e mbështesin atë. Partia Demokristiane e Shqipërisë është mjaft i mirë parti politike. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e mirë, kam shkruar këtu), positive
for31against   Unë jam kundërvënë me forcë. Zgjedhje Partia Demokristiane (PDK) është mjaft e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e keqe, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for PDK

Mendo pozitivisht!


Partia Demokristiane tashmë ka zgjedhur si slogan për fushatën e zgjedhjeve të 8 Majit: “Mendo pozitivisht”. E kemi menduar shumë, diskutuar po ashtu, madje duke e krahasuar me shumë slogane të partive demokristiane europiane, të përdoruara gjatë fushatave të tyre të fundit elektorale. Po të zgjedhësh gjuhën për të komunikuar me zemrën e drobitur të elektoratit shqiptar, nuk është e lehtë. Pas njëzet viteve tranzicion, ku shpresat elektorale janë ...


PDK në krah të socialistëve në protestën e 30 Prillit


TIRANE - Një tjetër aleat i është shtuar Partisë Socialiste vetëm dy ditë para protestës së madhe që do të mbahet në kryeqytet. Kreu i PDK-së Nard Ndoka dha mbështetjen e tij në mbledhjen e Këshillit Kombëtar duke u rreshtuar në krah të të majtëve për zbardhjen e të vërtetës së 28 qershorit. “Partia Demokristiane është sot në një dilemë edhe për partnerët e ardhshëm politikë. PDK është një parti ...


Vrasja e kreu i PDK-së Alex Keka


Atentat me eksploziv të telekomanduar në distancë kreut të PDK, Aleks Keka Dyshohet se eksplozivi është vendosur në makinë poshtë sediljes së shoferit Fushata zgjedhore është përgjakur sërish dje. Kësaj radhe ngjarja ka ndodhur në Malësinë e Madhe, ku kreu i Partisë Demokristiane, Aleks Keka, ka humbur jetën, kur makina me të cilën udhëtonte ka shpërthyer, pasi poshtë sedijes së shoferit ishte vënë eksploziv i cili është aktivizuar me ...


[TOP 4]

> Partia Demokristiane e Shqipërisë > News

PDK e Ndokës kthehet në koalicion me Berishën
Partia Demokristiane rikthehet në koalcion qeveritar me Partinë Demokratike. Kryesia e e PDK vendosi sot largimin nga koalcioni me PS  dhe bashkimin me PD në koalcion qeveritar.  Nënkryetari i PDK-së... The post PDK e Ndokës kthehet në koalicion me Berishën appeared first on lajmepolitike.com.
Nishani do të presë të hënën krerët e partive politike për përcaktimin e datës së zgjedhjeve
Presidenti Nishani pret të hënën në takim kryetarin e grupit parlamentar demokrat Astrit Patozi dhe atë socialist, Gramoz Ruçi. Në takim do të diskutohet për përcaktimin e datës së zgjedhjeve.... The post Nishani do të presë të hënën krerët e partive politike për përcaktimin e datës së zgjedhjeve appeared first on lajmepolitike.com.
PDK e Ndokës kthehet në koalicion me Berishën
Partia Demokristiane rikthehet në koalcion qeveritar me Partinë Demokratike. Kryesia e e PDK vendosi sot largimin nga koalcioni me PS  dhe bashkimin me PD në koalcion qeveritar.  Nënkryetari i PDK-së... The post PDK e Ndokës kthehet në koalicion me Berishën appeared first on lajmepolitike.com.
Kuvendi i Kosovës miraton ligjin e ri për zgjedhjet
Kuvendi i Kosovës miratoi në parim projektligjin e ri për zgjedhjet e përgjithshme.  Megjithse u miratua nga palët, ligji i ri për zgjedhjet u kontestua pasi nuk kondiderohet se prek... The post Kuvendi i Kosovës miraton ligjin e ri për zgjedhjet appeared first on lajmepolitike.com. 
si te mendoj pozitivisht, mentaliteti demokristian, pdk shqiperi, pdk shqiperise, pdk drejt qenders, lista partia demokristiane shqipri, partia demokristiane e shqiperise pdk, partija demokristiane shqiperise and more...
load menu