Politikanët dhe zgjedhore, Votojnë në Liria, Të marrin pjesë aktive në Demokraci, Votojnë për Ndryshim, Të referendumit Online
left right close

Nard Ndoka

> Albania > politikë > Partia Demokristiane e Shqipërisë > Nard Ndoka
Nard Ndoka është e gatshme për mendimin tuaj, dhe mbështetjen e votave. Voto online!
PDK
 
photo Nard Ndoka

Nard Ndoka - votojnë për

Politikan shqiptar. | An Albanian politician and leader of the Christian Democratic Party of Albania (PDK).
 NO! Nard Ndoka

Nard Ndoka - votojnë kundër

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Nard Ndoka. Thuaj pse. | Click, if you do not support Nard Ndoka. Say why.

Online election results for "Nard Ndoka" in graph.

graph
Graph online : Nard Ndoka
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Nard Ndoka është ministër i shëndetësisë së Shqipërisë që nga 19 marsi i vitit 2007. Mori këtë pozicion pas një marrreveshje politike midis Sali Berishës dhe Partisë Demokristiane. burimi ENG: Leonard Ndoka was the minister of health of Albania from March 2007 to August 2008. He started his political career with Democratic Party in the early 1990s. Now he is the leader of the Christian Democratic Party of Albania which is now in coalition with the current ruling Democratic party. source January 29, 2013 updated: 2013-11-14
votojnë për31votojnë kundër   Sipas mendimit tim Nard Ndoka është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
votojnë për1votojnë kundër   Nard Ndoka është nje politikan shume i mire.Z.Ndoka dhe Pdk-ja do jene faktor shume i rendesishem stabiliteti ne Shqiperi., benni
votojnë për29votojnë kundër   Unë nuk pajtohem. Nard Ndoka është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
votojnë për Nard Ndoka

Kreu i PDK-se:Do vazhdojme te rrime ne opozite.


Kreu i PDK-se:Do vazhdojme te rrime ne opozite Në një bisedë për gazetën “Panorama”, kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, flet për procesin zgjedhor të 8 majit. Ndoka thotë që demokristianët arritën objektivat e tyre, ndërsa shton se Partia Socialiste ka cenuar votën e PDK-së.Sipas kreut të demokristianëve, PS është treguar e ngurtë me aleatët e saj dhe ka deformuar rezultatin në mjaft zona, për të cilat PDK pret që të hapen dhe ...


Ndoka: PDK, parti e frymës dhe vizionit europian


PDK, parti e vlerave europiane dhe kristiane PDK, kontribut për reformat dhe marrjnen e ftesës për në NATO PDK, partneritet dhe besim aktiv me elektoratin e djathtë PDK, poli i ri i politikës së djathtë PDK, shtëpia e përbashkët e të gjithë demokristianëve Fjala e kryetarit të PDK-së, z. Nard Nodka në festën e 17 vjetrorit të partisë 11 dhjetori është ditëlindja e pluralizmit politik, por për ne demokstianët shqiptarë, kjo datë simbolizon gëzim të ...


[TOP 4]

> Nard Ndoka > News

Basha, takim me Mediun: Vullnet mes palëve, priten reflektime
Ndoka mbledh Kryesinë e PDK-së: PD po shpall kandidatura të pakonsultuara Kur ka mbetur vetëm një javë para se partitë politike të regjistrojnë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve koalicionet zgjedhore që do të garojnë në zgjedhjet vendore të 21 qershorit, Partia Demokratike nuk i ka zgjidhur dilemat me aleatët e saj. Kjo për shkak se Ky shkrim Basha, takim me Mediun: Vullnet mes palëve, priten reflektime u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Kandidatët për bashkitë, PD pritet të nisë këtë javë takimet me aleatët e saj
Propozimet e degëve dhe kërkesat e të vegjëlve për përfaqësimin e opozitës në zgjedhjet e 21 qershorit Fatmir Mediu – Republikanët do të paraqesin në tryezën e PD-së një listë me 61 emra për bashkinë. Durrësi dhe Shijaku janë bashkitë më pranë tyre Nard Ndoka – PDK-ja kërkon zona të lira për gjashtë bashki: atë të Fushë-Arësit, Ky shkrim Kandidatët për bashkitë, PD pritet të nisë këtë javë takimet me aleatët e saj u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Kuvend për gjakmarrjen në Shkodër
SHKODER – Avokati i Popullit organizoi dje një kuvend për gjakmarrjen në Shkodër. “Gjakmarrja, sfidë e përbashkët”, ishte motoja e takimit ku ishin të pranishëm edhe zv/ministri i brendshëm Nard Ndoka, ish-presidenti Alfred Moisiu, përfaqësues të Ministrisë së Drejtësisë, figura të njohura të artit, kulturës, intelektualë etj. Në takim, ndryshe nga herët e tjera, ra [...]Burimi: http://www.panorama.com.al/kuvend-per-gjakmarrjen-ne-shkoder/
Asnjë marrëveshje PD-PDK, Ndoka në prag të daljes nga koalicioni me Bashën
Partia Demokristiane nuk ka arritur asnjë konsensus me Partinë Demokratike për formimin e një koalicioni për zgjedhjet e 21 qershorit. Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, i kontaktuar nga Top Channel, ka zyrtarizuar lajmin se PDK-ja është drejt daljes e vetme në zgjedhje ose me një koalicion tjetër, pas dështimit të negociatave me partinë më të Ky shkrim Asnjë marrëveshje PD-PDK, Ndoka në prag të daljes nga koalicioni me Bashën u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online. 
nard ndoka news, mendo pozitivisht, nard ndoka, kreu i pdk, jeta e nard ndokes, nard ndoka zgjedhjet e 2005, albanian newspapers online nard ndoka, nard ndoka SITO, mendime per nard ndoka , biografia nard ndoka and more...
load menu