Politikanët dhe zgjedhore, Votojnë në Liria, Të marrin pjesë aktive në Demokraci, Votojnë për Ndryshim, Të referendumit Online
left right close

Nard Ndoka

> Albania > politikë > Partia Demokristiane e Shqipërisë > Nard Ndoka
Nard Ndoka është e gatshme për mendimin tuaj, dhe mbështetjen e votave. Voto online!
PDK
 
photo Nard Ndoka

Nard Ndoka - votojnë për

Politikan shqiptar. | An Albanian politician and leader of the Christian Democratic Party of Albania (PDK).
 NO! Nard Ndoka

Nard Ndoka - votojnë kundër

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Nard Ndoka. Thuaj pse. | Click, if you do not support Nard Ndoka. Say why.

Online election results for "Nard Ndoka" in graph.

graph
Graph online : Nard Ndoka
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Nard Ndoka është ministër i shëndetësisë së Shqipërisë që nga 19 marsi i vitit 2007. Mori këtë pozicion pas një marrreveshje politike midis Sali Berishës dhe Partisë Demokristiane. burimi ENG: Leonard Ndoka was the minister of health of Albania from March 2007 to August 2008. He started his political career with Democratic Party in the early 1990s. Now he is the leader of the Christian Democratic Party of Albania which is now in coalition with the current ruling Democratic party. source January 29, 2013 updated: 2013-11-14
votojnë për31votojnë kundër   Sipas mendimit tim Nard Ndoka është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
votojnë për1votojnë kundër   Nard Ndoka është nje politikan shume i mire.Z.Ndoka dhe Pdk-ja do jene faktor shume i rendesishem stabiliteti ne Shqiperi., benni
votojnë për29votojnë kundër   Unë nuk pajtohem. Nard Ndoka është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
votojnë për Nard Ndoka

Kreu i PDK-se:Do vazhdojme te rrime ne opozite.


Kreu i PDK-se:Do vazhdojme te rrime ne opozite Në një bisedë për gazetën “Panorama”, kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, flet për procesin zgjedhor të 8 majit. Ndoka thotë që demokristianët arritën objektivat e tyre, ndërsa shton se Partia Socialiste ka cenuar votën e PDK-së.Sipas kreut të demokristianëve, PS është treguar e ngurtë me aleatët e saj dhe ka deformuar rezultatin në mjaft zona, për të cilat PDK pret që të hapen dhe ...


Ndoka: PDK, parti e frymës dhe vizionit europian


PDK, parti e vlerave europiane dhe kristiane PDK, kontribut për reformat dhe marrjnen e ftesës për në NATO PDK, partneritet dhe besim aktiv me elektoratin e djathtë PDK, poli i ri i politikës së djathtë PDK, shtëpia e përbashkët e të gjithë demokristianëve Fjala e kryetarit të PDK-së, z. Nard Nodka në festën e 17 vjetrorit të partisë 11 dhjetori është ditëlindja e pluralizmit politik, por për ne demokstianët shqiptarë, kjo datë simbolizon gëzim të ...


[TOP 4]

> Nard Ndoka > News

Ndoka thumbon Ramën: Pyet popullin si të qeverisë me Bashën!
  Kryetari i Partisë Demokristiane të Shqipërisë, Nard Ndoka ka ironizuar sot kryeministrin Edi Rama për turin e pyetjeve në popull lidhur me qeverisjen. Në një status në Facebook, Ndoka shkruan se një muaj më parë Rama pyeste popullin si të qeveriste me Metën, ndërsa në korrik si të qeverisë me Bashën. “Sa çun i […]
Nard Ndoka i del në krah Bashës: I duhet opozitës
Nard Ndoka që arriti të fitojë një mandat deputeti në qarkun e Shkodrës, komenton procesin zgjedhor dhe numërimin e votave, si një proces të vështirë dhe të gjatë. Ai sqaron dhe arsyet pse Lulzim Basha i duhet opozitës, duke i dhënë një përgjigje gjithë kritikëve të liderit të PD, që e bëjnë përgjegjës për humbjen […]
Basha mbledh aleatët para përgjigjes për paketën “McAllister”
Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët, krerët e partive opozitare parlamentare në selinë e PD-së. Temë e diskutimit ka qenë mundësia e rishqyrtimit të paketës “McAllister”, e cila u refuzua disa ditë më parë nga kreu i PD-së për zgjidhjen e ngërçit politik në vend. Ka qenë zyrtari i lartë […]
Nard Ndoka ikën nga grupi i PD-së: Do të mbetem në opozitë
Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka sqaruar lajmin se aleatët po largohen nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Pas lajmeve të shumta në media, Ndoka e shikon këtë “lëvizje” të thjeshtë sipas tij, një procedurë parlamentare. Ai tha se ashtu si dhe 4 vjet më parë, liderët e partive aleate kanë plotësuar formularin se […] 
nard ndoka, kreu i pdk, nard ndoka news, mendime per nard ndoka , jeta e nard ndokes, nard ndoka zgjedhjet e 2005, nard ndoka SITO, mendo pozitivisht, albanian newspapers online nard ndoka, ditelindja e nard ndokes and more...
load menu