Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Nard Ndoka

> Albania > Politicians > Partia Demokristiane e Shqipërisë > Nard Ndoka
Nard Ndoka is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
PDK
 
photo Nard Ndoka

Nard Ndoka - for

Politikan shqiptar. | An Albanian politician and leader of the Christian Democratic Party of Albania (PDK).
 NO! Nard Ndoka

Nard Ndoka - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Nard Ndoka. Thuaj pse. | Click, if you do not support Nard Ndoka. Say why.

Online election results for "Nard Ndoka" in graph.

graph
Graph online : Nard Ndoka
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Nard Ndoka është ministër i shëndetësisë së Shqipërisë që nga 19 marsi i vitit 2007. Mori këtë pozicion pas një marrreveshje politike midis Sali Berishës dhe Partisë Demokristiane. burimi ENG: Leonard Ndoka was the minister of health of Albania from March 2007 to August 2008. He started his political career with Democratic Party in the early 1990s. Now he is the leader of the Christian Democratic Party of Albania which is now in coalition with the current ruling Democratic party. source January 29, 2013 updated: 2013-11-14
for31against   Sipas mendimit tim Nard Ndoka është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
for1against   Nard Ndoka është nje politikan shume i mire.Z.Ndoka dhe Pdk-ja do jene faktor shume i rendesishem stabiliteti ne Shqiperi., benni
for29against   Unë nuk pajtohem. Nard Ndoka është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for Nard Ndoka

Kreu i PDK-se:Do vazhdojme te rrime ne opozite.


Kreu i PDK-se:Do vazhdojme te rrime ne opozite Në një bisedë për gazetën “Panorama”, kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, flet për procesin zgjedhor të 8 majit. Ndoka thotë që demokristianët arritën objektivat e tyre, ndërsa shton se Partia Socialiste ka cenuar votën e PDK-së.Sipas kreut të demokristianëve, PS është treguar e ngurtë me aleatët e saj dhe ka deformuar rezultatin në mjaft zona, për të cilat PDK pret që të hapen dhe ...


Ndoka: PDK, parti e frymës dhe vizionit europian


PDK, parti e vlerave europiane dhe kristiane PDK, kontribut për reformat dhe marrjnen e ftesës për në NATO PDK, partneritet dhe besim aktiv me elektoratin e djathtë PDK, poli i ri i politikës së djathtë PDK, shtëpia e përbashkët e të gjithë demokristianëve Fjala e kryetarit të PDK-së, z. Nard Nodka në festën e 17 vjetrorit të partisë 11 dhjetori është ditëlindja e pluralizmit politik, por për ne demokstianët shqiptarë, kjo datë simbolizon gëzim të ...


[TOP 4]

> Nard Ndoka > News

Ndoka: Pazare të fshehta në kurriz të aleatëve për Kodin
“Ndocaj e vendosi vetë çështjen e kalimit te PS” ARTEMISA HOXHA Diskutimet për ndryshimin e sistemit zgjedhor në një model të ngjashëm me atë prim, edhe pse nuk është zyrtarizuar nga asnjë prej partive politike, nuk tremb vetëm partitë e vogla, por dhe ato që janë në Parlament. Duket se mundësia e arritjes së një Ky shkrim Ndoka: Pazare të fshehta në kurriz të aleatëve për Kodin u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Pakti, Ndoka: Ndocaj nga lista e PS në Lezhë i bashkëngjitet PDK-së
Lëvizjet – Kryedemokristiani zbulon negociatat e disa ditëve më parë mes Ruçit, Ballës dhe kandidatit  Ndoka: Është e vërtetë që ka pasur një takim. Ai do të përfaqësojë në Kuvend pikërisht elektoratin e PDK-së. Kemi pasur një takim me Ruçin ku dhe kemi rënë dakord në lidhje me zbatimin e Kodit Zgjedhor, kështu që mandati i deputetit Ky shkrim Pakti, Ndoka: Ndocaj nga lista e PS në Lezhë i bashkëngjitet PDK-së u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Ndocaj: Më vjen keq që të djathtët nuk votuan për mua
Reagimi Kryedemokristiani Ndoka: PDK po i vijnë deputetët nga qielli Konfirmimi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për kalimin e mandatit të deputetit Arben Ndoka te një tjetër deputet i Qarkut Lezhë, Eduard Ndocaj, i ka shuar zërat se PS-ja kërkon ta largojë nga politika, por në të njëjtën kohë ka ulur edhe tonet kritikuese të Ky shkrim Ndocaj: Më vjen keq që të djathtët nuk votuan për mua u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Marrëveshja, Rama i jep Ndokës Bashkinë e Pukës
Pas tërheqjes së Strugës, kandidon Gjoni Pak ditë pasi konfirmoi kalimin e PDK-së, kryetari i kësaj partie, Nard Ndoka, duket se ka arritur një rezultat konkret në bisedimet për marrëveshjen e koalicionit parazgjedhor me kreun e mazhorancës Edi Rama. Kjo për shkak se koalicioni i majtë bëri dje me dije emrin e kandidatit të saj Ky shkrim Marrëveshja, Rama i jep Ndokës Bashkinë e Pukës u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online. 
nard ndoka zgjedhjet e 2005, mendime per nard ndoka , jeta e nard ndokes, mendo pozitivisht, nard ndoka, kreu i pdk, nard ndoka SITO, nard ndoka news, albanian newspapers online nard ndoka, biogeafia e nard ndoka and more...
load menu