Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Miloslav Ransdorf

> Czech Republic > Politicians > Komunistická strana Čech a Moravy > Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
KSČM
 
photo Miloslav Ransdorf

Miloslav Ransdorf - for

Český komunistický politik, filozof, polyglot a historik. | A Czech politician and MEP for the Communist Party of Bohemia and Moravia.
 NO! Miloslav Ransdorf

Miloslav Ransdorf - against

Klikněte, jestliže nepodporujete Miloslava Ransdorfa. Řekněte proč. | Click, if you do not support this candidate. Say why.

Online election results for "Miloslav Ransdorf" in graph.

graph
> Miloslav Ransdorf >

Biography

[+] ADD

CZE:

 

PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc. (* 15. února 1953, Rakovník) je český komunistický politik, filozof, polyglot a historik.

 

Vzdělání

V roce 1977 absolvoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor historie a filosofie. Titul PhDr. získal roku 1978 (dizertace Politické teorie rané renesance a reformace), titul CSc. v roce 1982 (dizertace Husitská ideologie a vznik raně buržoasního myšlení). V letech 1984 až 1992 pracoval v Prognostickém ústavu ČSAV. Má rovněž status jednoho z nejvýznamnějších českých polyglotů, i díky svým politickým stykům aktivně ovládá přes 20 jazyků, mimo jiné angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, ruštinu, portugalštinu, maďarštinu, nizozemštinu, novořečtinu, latinu, jidiš a některé další jazyky.

 

Politická kariéra

Po sametové revoluci se zapojil aktivně do politiky. Byl členem Demokratického fóra komunistů, reformní skupiny v KSČ, která prosazovala široké změny ve fungování a programu komunistické strany v důsledku politických změn po listopadu 1989. Ve volbách roku 1990 zasedl do české části Sněmovny národů Federálního shromáždění ČSFR (volební obvod Praha) za KSČ (KSČS). V roce 1991 proto Ransdorf přešel do poslaneckého klubu KSČM. Mandát obhájil za KSČM, respektive za koalici Levý blok, ve volbách roku 1992. Ve Federálním shromáždění setrval do zániku Československa v prosinci 1992.

 

Ve volbách v roce 1996 byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za KSČM a poslanecký mandát obhájil ve volbách roku 1998 i volbách roku 2002. V dolní komoře českého parlamentu setrval do roku 2004, kdy byl ve volbách roku 2004 zvolen za Českou republiku do Evropského parlamentu. Zde byl členem frakce Evropská sjednocená levice a Severská zelená levice. Působil jako místopředseda Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku a náhradník ve Výboru pro rozvoj. Mandát obhájil ve volbách roku 2009. Byl opět zařazen do Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku. Je členem Výkonného výboru ÚV KSČM.

 

Miloslav Ransdorf je nechvalně známý svými častými autonehodami. Jen od roku 2007 způsobil vlastní vinou tři nehody na území ČR, z nichž dvě skončily zraněním chodců. V roce 2012 byla na majetek europoslance uvalena exekuce.

 

zdroj

 

 

ENG:

 

Miloslav Ransdorf (born 15 February 1953 in Rakovník) is a Czech politician and Member of the European Parliament for the Communist Party of Bohemia and Moravia; part of the European United. Left–Nordic Green Left party group in the European Parliament.

 

source

17.6.2010

updated: 2013-10-11

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..


 
randsdorf miroslav, miroslav randsdorf, Miloslav Randsdorf, ransdorf.com, randsdorf, europoslanec Randsdorf, mILOSLAV rANDSDORF, dcera miroslava ransdorfa and more...
load menu