Politikanët dhe zgjedhore, Votojnë në Liria, Të marrin pjesë aktive në Demokraci, Votojnë për Ndryshim, Të referendumit Online
left right close

Majlinda Bregu

> Albania > politikë > Partia Demokratike e Shqipërisë > Majlinda Bregu
Majlinda Bregu është e gatshme për mendimin tuaj, dhe mbështetjen e votave. Voto online!
PD
 
photo Majlinda Bregu

Majlinda Bregu - votojnë për

Politikane shqiptare dhe deputete e Partisë Demokratike. | An Albanian politician.
 NO! Majlinda Bregu

Majlinda Bregu - votojnë kundër

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Majlinda Bregu. Thuaj pse. | Click, if you do not support Majlinda Bregu. Say why.

Online election results for "Majlinda Bregu" in graph.

graph
Graph online : Majlinda Bregu
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Majlinda Bregu (lindur më 19 maj 1974) është politikane shqiptare, Ministre e Integrimit e Shqipërisë dhe deputete e Partisë Demokratike në Kuvendin e Shqipërisë. Punësimi Gjatë viteve 1992 - 2002 arrin eksperiencë pune në media dhe njëkohësisht merret me aktivitete tjera, kështu që nga shtatori i vitit 1996 e gjer në shtatorin e vitit 2005 ligjëron si pedagoge pranë Universitetit të Tiranë, Fakulteti i Shkencave Sociale. Gjithashtu njihet edhe si lektore e lëndeve “Metoda Kërkimore në shkencat sociale” dhe “Shkrim Akademik”. Gjatë viteve 2005 dhe 2005 vepron si anetare e KKPD-se dhe e pjesë e kryesisë së ...
votojnë për33votojnë kundër   Sipas mendimit tim Majlinda Bregu është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
votojnë për33votojnë kundër   Unë nuk pajtohem. Majlinda Bregu është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
votojnë për Majlinda Bregu

Majlinda Bregu: Qëndrimi kundër i opozitës - dëmprurës...


... për Shqipërinë "Në momentin kur duhet të votoheshin ligje të rëndësishme, reforma madhore për vendin, ju kujtoj rastin e liberalizimit të vizave, ju e mbani mend që kjo çështje lidhej, pa lidhje, në mënyrë të padrejtë me hapjen e kutive. Një qasje që opozita e ndoqi me këmbëngulje por që rezultoi që ishte më shumë dëmprurëse për ta edhe për vendin sigurisht, pasi i prishi imazhin", tha në një intervistë për Radion ...


Bregu në Kosovë: Shqiptarët brenda 2010 me viza


PRISHTINE - Modeli i marrëdhënieve dypalëshe midis Shqipërisë dhe Kosovës duhet të shërbejë si model për vendet e tjera të rajonit. Kështu u shpreh në Prishtinë, Ministrja e Integrimit të Shqipërisë, Majlinda Bregu, pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve të reja bashkëpunimi me homologun e saj kosovar Besim Beqaj, rreth procesit të integrimit në strukturat evropiane dhe Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal të Kosovës, Sadri Ferrati, rreth ...


Bregu takon homologen malazeze: Shqipëria në 2014 në BE


TIRANE - Me ipenjimin maksimal të të gjithë qeverive por edhe aktorëve kryesorë të një shoqërie në procesin e integrimit të një vendi në BE, do të bëhet e mundur që në 2014 Shqipëria të jetë anëtare e familjes së madhe europiane. Kjo deklaratë vjen nga ministrja e Integrimit Majlinda Bregu gjatë konferencës së zhvilluar pas takimit me homologen e saj të Malit të Zi Gordana Djurovic. Bregu, në fjalën e saj, ka theksuar se procesi i integrimit ...


[TOP 4]

> Majlinda Bregu > News

Bregu: Këshilli Kombëtar do të forcojë pozitat e Kuvendit
Drafti do të votohet në seancën e datës 5 mars Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, e cila do të drejtojë Këshillin Kombëtar të Integrimit, shprehet se nisma e re ligjore e paraqitur nga tre deputetët, do të forcojë pozitat e Kuvendit në raport me kontrollin ndaj qeverisë për sa i përket procesit të anëtarësimit në Ky shkrim Bregu: Këshilli Kombëtar do të forcojë pozitat e Kuvendit u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Integrimi, Bregu: BE kujdes për stabilitetin, por dhe për standardet demokratike
Janë disa arsyet se pse parlamentet e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të kërkojnë që të jenë pjesë e procesit të Berlinit, nismës së mbështetur nga Kancelarja gjermane me qëllim forcimin e bashkëpunimit dhe integrimin si vende të zhvilluara në BE. Kryetarja e Komisionit të Integrimit, Majlinda Bregu, në një prononcim dhënë për “Abc NEWS” Ky shkrim Integrimi, Bregu: BE kujdes për stabilitetin, por dhe për standardet demokratike u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Gjosha: BE të hapë negociatat
[callout]Opozita Demokratët – Në takimin me dyer të mbyllura nga demokratët ishin prezentë Majlinda Bregu, Arben Ristani dhe Eduard Halimi. Para nisjes së takimit, Ristani i kaloi telefonin Bregut, duke marrë këshillat për qëndrimin e opozitës.[/callout] Ish-ministrja Bregu: Nuk jam optimiste, s’ka progres Tryeza Drejtësia – Reforma në drejtësi dhe sundimi i ligjit janë kërkesat kryesore të Ky shkrim Gjosha: BE të hapë negociatat u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Bregu: Rikuperuam 4100 vota në njësinë nr. 7
Deputetja e PD E djathta është fokusuar në evidentimin e faktit se tashmë është një forcë politike në ngritje. Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, në një postim të sajin në “Facebook”, shprehet se “në njësinë nr. 7 në Tiranë, me këtë konfigurim të koalicioneve siç janë sot, diferenca e vitit 2013 ishte minus 8800 për Ky shkrim Bregu: Rikuperuam 4100 vota në njësinë nr. 7 u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online. 
majlinda breg, vietve.vui.com, majlinda bregu femijet, majlinda bregu biography and more...
load menu