Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Majlinda Bregu

> Albania > Politicians > Partia Demokratike e Shqipërisë > Majlinda Bregu
Majlinda Bregu is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
PD
 
photo Majlinda Bregu

Majlinda Bregu - for

Politikane shqiptare dhe deputete e Partisë Demokratike. | An Albanian politician.
 NO! Majlinda Bregu

Majlinda Bregu - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Majlinda Bregu. Thuaj pse. | Click, if you do not support Majlinda Bregu. Say why.

Online election results for "Majlinda Bregu" in graph.

graph
Graph online : Majlinda Bregu
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Majlinda Bregu (lindur më 19 maj 1974) është politikane shqiptare, Ministre e Integrimit e Shqipërisë dhe deputete e Partisë Demokratike në Kuvendin e Shqipërisë. Punësimi Gjatë viteve 1992 - 2002 arrin eksperiencë pune në media dhe njëkohësisht merret me aktivitete tjera, kështu që nga shtatori i vitit 1996 e gjer në shtatorin e vitit 2005 ligjëron si pedagoge pranë Universitetit të Tiranë, Fakulteti i Shkencave Sociale. Gjithashtu njihet edhe si lektore e lëndeve “Metoda Kërkimore në shkencat sociale” dhe “Shkrim Akademik”. Gjatë viteve 2005 dhe 2005 vepron si anetare e KKPD-se dhe e pjesë e kryesisë së ...
for33against   Sipas mendimit tim Majlinda Bregu është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
for33against   Unë nuk pajtohem. Majlinda Bregu është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for Majlinda Bregu

Majlinda Bregu: Qëndrimi kundër i opozitës - dëmprurës...


... për Shqipërinë "Në momentin kur duhet të votoheshin ligje të rëndësishme, reforma madhore për vendin, ju kujtoj rastin e liberalizimit të vizave, ju e mbani mend që kjo çështje lidhej, pa lidhje, në mënyrë të padrejtë me hapjen e kutive. Një qasje që opozita e ndoqi me këmbëngulje por që rezultoi që ishte më shumë dëmprurëse për ta edhe për vendin sigurisht, pasi i prishi imazhin", tha në një intervistë për Radion ...


Bregu në Kosovë: Shqiptarët brenda 2010 me viza


PRISHTINE - Modeli i marrëdhënieve dypalëshe midis Shqipërisë dhe Kosovës duhet të shërbejë si model për vendet e tjera të rajonit. Kështu u shpreh në Prishtinë, Ministrja e Integrimit të Shqipërisë, Majlinda Bregu, pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve të reja bashkëpunimi me homologun e saj kosovar Besim Beqaj, rreth procesit të integrimit në strukturat evropiane dhe Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal të Kosovës, Sadri Ferrati, rreth ...


Bregu takon homologen malazeze: Shqipëria në 2014 në BE


TIRANE - Me ipenjimin maksimal të të gjithë qeverive por edhe aktorëve kryesorë të një shoqërie në procesin e integrimit të një vendi në BE, do të bëhet e mundur që në 2014 Shqipëria të jetë anëtare e familjes së madhe europiane. Kjo deklaratë vjen nga ministrja e Integrimit Majlinda Bregu gjatë konferencës së zhvilluar pas takimit me homologen e saj të Malit të Zi Gordana Djurovic. Bregu, në fjalën e saj, ka theksuar se procesi i integrimit ...


[TOP 4]

> Majlinda Bregu > News

Ruli shpërthen ndaj Bashës: Pse hesht ndaj sulmeve që bëjnë drejtuesit lokalë
Debatet në grup  “Nëse jam i vjetër e pengesë, jap dorëheqjen”. Edhe Imami, Bregu i dalin kundër. Berisha ul tensionet e mbyll debatet HERION MESI Mbledhja me dyer të mbyllura e grupit parlamentar të Partisë Demokratike është karakterizuar nga tensione të forta mes kryetarit Lulzim Basha dhe ligjvënësve demokratë. Deklaratat që disa prej kryetarëve të degëve Ky shkrim Ruli shpërthen ndaj Bashës: Pse hesht ndaj sulmeve që bëjnë drejtuesit lokalë u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
Progres-raporti, opozita kundër Tahirit, zyrtari i KE: Nuk jemi hetues
Këshilli Bregu: Të na vendoset një datë finale për anëtarësimin Bregu – Nëse perspektiva e anëtarësimit bëhet e paqartë, e largët apo mbetet pezull, atëherë në vendet tona fillon vakumi i vendimmarrjes, që mund të shkaktojë më shumë destabilitet Noka – “A e dini se ministri është përfshirë në një bisedë telefonike me një trafikant droge. A Ky shkrim Progres-raporti, opozita kundër Tahirit, zyrtari i KE: Nuk jemi hetues u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
PD: Negociatat për BE të vështira dhe në 2016
Integrimi Hapja e Negociatave Partia Demokratike është skeptike për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian edhe në vitin 2016. Ndryshe nga ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, e cila u shpreh dy ditë më parë se Shqipëria ka gjasa të çelë negociatat në progres-raportin e vjeshtës së vitit të ardhshëm, paraardhësja e saj, Majlinda Bregu, dhe Ky shkrim PD: Negociatat për BE të vështira dhe në 2016 u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online.
PE, 17 rekomandime për politikën të kapur për integrimin në BE
“Të mbyllet dekriminalizimi, të zgjidhen pronat, luftë korrupsionit dhe krimit të organizuar” Pronat – Çështja e pronës private duhet të adresohet menjëherë dhe të gjitha veprimet ligjore në këtë çështje duhet të jenë në përputhje të plotë me ligjin e të drejtave të njeriut dhe vendimeve të gjykatave të të drejtave të njeriut në Strasburg Integrimi Ky shkrim PE, 17 rekomandime për politikën të kapur për integrimin në BE u publikua me pare te Gazeta SHQIP Online. 
majlinda breg, vietve.vui.com, majlinda bregu femijet, majlinda bregu biography and more...
load menu