Politikanët dhe zgjedhore, Votojnë në Liria, Të marrin pjesë aktive në Demokraci, Votojnë për Ndryshim, Të referendumit Online
left right close

Lëvizja Socialiste për Integrim

> Albania > parti politike > Lëvizja Socialiste për Integrim
Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme për mendimin tuaj, dhe mbështetjen e votave. Voto online!
 
photo  LSI

LSI - votojnë për

Lëvizja Socialiste për Integrim është parti politike në Shqipëri. | The Socialist Movement for Integration (LSI) is a political party in Albania.
 NO! LSI

LSI - votojnë kundër

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Lëvizja Socialiste për Integrim. Thuaj pse. | Click, if you do not support the LSI. Say why.

Online election results for "LSI" in graph.

graph
Graph online : Lëvizja Socialiste për Integrim
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Lëvizja Socialiste për Integrim (shurtesa politike LSI) është parti politike në Shqipëri. Emri i plotë i partisë është Lëvizja Socialiste për Integrim dhe inicialet e saj janë LSI, të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Kjo parti u krijua në vitin 2004. Kryetar LSI-së që nga themelimi deri tani është Ilir Meta. Kryetar:Ilir Meta Viti i krijimit: 2004 Ideologjia: demokracisë shoqërore Organi i rinisë: Rinia Socialiste për Integrim burimi ENG: The Socialist Movement for Integrationis a social-democratic political party in Albania. It was formed in September ...
votojnë për33votojnë kundër   I qartë e mbështesin atë. Lëvizja Socialiste për Integrim (L.S.I.) është mjaft i mirë parti politike. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e mirë, kam shkruar këtu), positive
votojnë për32votojnë kundër   Unë jam kundërvënë me forcë. Zgjedhje Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) është mjaft e keqe. Për shembull, për shkak se... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e keqe, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
votojnë për LSI

LSI dhe roli i saj në politikën shqiptare


Politika në vendin tonë shpesh herë gjendet në një krizë, e cila e dëmton atë tepër dhe pse kjo gjë nuk mund të jetë e dukshme nga individ të thjesht. Gjithnjë periudha para zgjedhore sjell mjaft pasoja negative në politikën shqiptare. Formimi i shumë partive politike sjell dhe një mungesë stabiliteti politike, e cila për Shqipërinë është jo e mirë nga vetë pozita që ka shteti ynë. Mazhoranca qeverisëse në vendin tonë përveç ...


LSI - Meta: Keqardhje për grevën e urisë, por Kushtetuta...


... nuk shkelet TIRANE - Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Ilir Meta ka reaguar në lidhje me grevën e urisë të 20 deputetëve socialistë dhe 180 mbështetësve të tyre. Gjatë fjalës së tij në Konventën e LRI-së, Meta tha se opozita ka të drejtë të zgjedhë formën e protestës për të kërkuar përmbushjen e pretendimeve të saj por nuk nguroi të përsërisë vendosmërinë e mazhorancës për të mos dalë mbi vendimin ...


LSI: E majta shqiptare kërkon një rrugë përpara


Sali Berisha është një i mbijetuar politik. Ai a qenë në pushtet, qoftë si president apo si kryeministër, për gati gjysmën e periudhës pas-komuniste në Shqipëri. Që nga kthimi në post në 2005, ai është provuar i shkathët për t'ja dalë opozitës politike.Kjo opozitë, nga ana e vet, vuan nga luftra shkatërruese për pushtet midis faktorëve të ndryshëm. Aktualisht, dy vetë, kreu i Partisë Socialiste Edi Rama dhe ish kryeministri Ilir Meta, i cili krijoi ...


[TOP 4]

> Lëvizja Socialiste për Integrim > News

Kandidatja e “Aleancës për Shqipërinë Evropiane” për Bashkinë e Pogradecit, znj. Diana Mile takim me banorë të Rodokalit
Mile: Qëllimi kryesor për ne është që të ndihmojmë komunitetin tuaj për të arritur një cilësi jetese më të mirë Kandidatja e "Aleancës për Shqipërinë Evropiane" për Bashkinë e Pogradecit, znj. Diana Mile zhvilloi një takim me banorët e Rodokali, ku bisedoi lidhur me problematikat e banorëve të kësaj zone. Në fjalën e saj, znj. Mile theksoi se krahina e Mokrës, ku përfshihet edhe Rodokali, është një zonë që ka një histori të pasur dhe të vyer, por sot ajo ka nevojë për investime dhe për përmirësimin e ekonomisë së banorëve, që koalicioni e majtë mund t'i bëjë realitet pas 21 qershorit.
https://youtube.com/devicesupport
https://youtube.com/devicesupport https://youtube.com/devicesupport http://m.youtube.com From: YouTube Help Views: 13139636 0 ratings Time: 03:56 More in Howto & Style
Kandidati i “Aleancës për Shqipërinë Evropiane” për kryetar të Bashkisë Cërrik, z. Altin Toska, zhvillon një bashkëbisedim me banorët e komunës Shalës
Toska: Kjo është zonë e begatë bujqësore dhe unë ju siguroj se puna juaj do të vlerësohet më mirëToska: Do t'ju sigurojmë që subvencioni të shkojë tek prodhuesi, dhe jo tek tregtari Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Evropiane për Bashkinë e Cërrikut, z. Altin Toska, zhvilloi një bashkëbisedim me banorët e komunës Shalës. Në këtë takim z. Toska, ishte i shoqëruar nga Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, z. Edmond Haxhinasto.
Kandidati i “Aleancës për Shqipërinë Evropiane” për kryetar të Bashkisë Lezhë, z. Viktor Tushaj takohet me banorë të Balldrenit dhe Torovicës
Tushaj: Ne jemi zgjidhja e duhur që në të ardhmen numri i fermerëve të rritet Tushaj: Me qasjen e qeverisë shqiptare sektori i bujqësisë do të marrë zhvillim dhe do të prodhojë mirëqenien e munguar për qytetarët Tushaj: Ju garantoj që me mbështetjen e qeverisë dhe tuajën ne do të mund të hartojmë projekte që do të rrisin mirëqenien tuaj Kryemadhi: Kërkojmë mbështetjen tuaj, sepse Lezha ka nevojë për një njeri me vizion si Viktor Tushaj Edhe pse Lezha është një ndër zonat fushore më prodhuese në vend, resurset e saj asnjëherë nuk janë menaxhuar siç duhet. Një fakt i tillë u diskutua edhe gjatë takimit që kandidati i "Aleancës për Shqipërinë Europiane" për kryetar të Bashkisë Lezhë, Viktor Tushaj zhvilloi me fermerët në Komunën e Balldrenit. 
lsi shqiperi, partia levizja socialiste per integrim, levizja socjaliste per integrim, levizja socialiste integrim, levizja socialiste per integrim and more...
load menu