Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Lëvizja Socialiste për Integrim

> Albania > Parties > Lëvizja Socialiste për Integrim
Lëvizja Socialiste për Integrim is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
 
photo  LSI

LSI - for

Lëvizja Socialiste për Integrim është parti politike në Shqipëri. | The Socialist Movement for Integration (LSI) is a political party in Albania.
 NO! LSI

LSI - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Lëvizja Socialiste për Integrim. Thuaj pse. | Click, if you do not support the LSI. Say why.

Online election results for "LSI" in graph.

graph
Graph online : Lëvizja Socialiste për Integrim
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Lëvizja Socialiste për Integrim (shurtesa politike LSI) është parti politike në Shqipëri. Emri i plotë i partisë është Lëvizja Socialiste për Integrim dhe inicialet e saj janë LSI, të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Kjo parti u krijua në vitin 2004. Kryetar LSI-së që nga themelimi deri tani është Ilir Meta. Kryetar:Ilir Meta Viti i krijimit: 2004 Ideologjia: demokracisë shoqërore Organi i rinisë: Rinia Socialiste për Integrim burimi ENG: The Socialist Movement for Integrationis a social-democratic political party in Albania. It was formed in September ...
for33against   I qartë e mbështesin atë. Lëvizja Socialiste për Integrim (L.S.I.) është mjaft i mirë parti politike. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e mirë, kam shkruar këtu), positive
for32against   Unë jam kundërvënë me forcë. Zgjedhje Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) është mjaft e keqe. Për shembull, për shkak se... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e keqe, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for LSI

LSI dhe roli i saj në politikën shqiptare


Politika në vendin tonë shpesh herë gjendet në një krizë, e cila e dëmton atë tepër dhe pse kjo gjë nuk mund të jetë e dukshme nga individ të thjesht. Gjithnjë periudha para zgjedhore sjell mjaft pasoja negative në politikën shqiptare. Formimi i shumë partive politike sjell dhe një mungesë stabiliteti politike, e cila për Shqipërinë është jo e mirë nga vetë pozita që ka shteti ynë. Mazhoranca qeverisëse në vendin tonë përveç ...


LSI - Meta: Keqardhje për grevën e urisë, por Kushtetuta...


... nuk shkelet TIRANE - Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Ilir Meta ka reaguar në lidhje me grevën e urisë të 20 deputetëve socialistë dhe 180 mbështetësve të tyre. Gjatë fjalës së tij në Konventën e LRI-së, Meta tha se opozita ka të drejtë të zgjedhë formën e protestës për të kërkuar përmbushjen e pretendimeve të saj por nuk nguroi të përsërisë vendosmërinë e mazhorancës për të mos dalë mbi vendimin ...


LSI: E majta shqiptare kërkon një rrugë përpara


Sali Berisha është një i mbijetuar politik. Ai a qenë në pushtet, qoftë si president apo si kryeministër, për gati gjysmën e periudhës pas-komuniste në Shqipëri. Që nga kthimi në post në 2005, ai është provuar i shkathët për t'ja dalë opozitës politike.Kjo opozitë, nga ana e vet, vuan nga luftra shkatërruese për pushtet midis faktorëve të ndryshëm. Aktualisht, dy vetë, kreu i Partisë Socialiste Edi Rama dhe ish kryeministri Ilir Meta, i cili krijoi ...


[TOP 4]

> Lëvizja Socialiste për Integrim > News

Deklaratë për mediat e Kryetares së Këshillit Kombëtar Drejtues të Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Erisa Xhixho
Znj. Xhixho: Sot me votën tonë na jepet mundësia të mbështesim përfaqësimin e grave në vendimmarrjen lokale Znj. Xhixho: Pjesëmarrja jonë masive dhe vota jonë do të garantojë më shumë shërbim dhe punësim nesër Këto zgjedhje kanë një rëndësi të veçantë mbi të gjitha për gratë, pasi sot me votën tonë na jepet mundësia të mbështesim përfaqësimin e grave në vendimmarrjen lokale.
Konferenca për shtyp e Sekretarit të Përgjithshëm të Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Luan Rama
Më lejoni që në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim të shpreh vlerësimin maksimal për procesin zgjedhor të realizuar në Shqipëri në zgjedhjet e 21 qershorit në kuadër të zgjedhjes së autoriteteve lokale të qeverisjes që shënon në fakt hapin e parë të rëndësishëm të vënien në jetë të reformës territoriale dhe administrative, çka i hap në fakt të gjitha njësive vendore një etapë të re, një perspektivë të re në përmbushje të detyrimit që kanë organet e qeverisjes vendore për t'i shërbyer komunitetit, për t'u shërbyer qytetarëve dhe për të ndikuar në përmirësimin e cilësisë së jetës së tyre. Këto ishin zgjedhjet që edhe sipas vlerësimit të partnerëve ndërkombëtarë shënuan një tjetër standard të lartë në përputhje me standardet e parashikuara nga OSBE/ODIHR-i.
Deklarata për mediat e deputetes së Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Kejdi Mehmetaj
Znj. Mehmetaj: Duam të inkurajojmë të gjithë të rinjtë shqiptarë që të shkojnë për të votuar pasi kjo është e vetmja mënyrë për t'u dëgjuar zëri i tyre Znj. Mehmetaj: Nëse kërkoni më shumë shërbim dhe punësim, votoni sot, pasi kjo është vetmja mënyrë për të kërkuar për më shumë dhe gjithashtu për të kërkuar llogari nga të zgjedhurit tanë nesër Me këtë deklaratë duam t'i drejtohemi të gjithë bashkëmoshatarëve tanë. Ne sapo jemi kthyer nga qendrat tona të votimi pasi ushtruam detyrën dhe përgjegjësinë tonë qytetare. Ne votuam! Dhe duam të inkurajojmë të gjithë të rinjtë shqiptarë që të shkojnë për të votuar pasi kjo është e vetmja mënyrë për t'u dëgjuar zëri i tyre.
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta voton për zgjedhjet vendore të 21 qershorit
Z.Meta: Është një ditë historike dhe do t'i ftoja të gjithë ata të cilët ende nuk kanë vendosur të marrin pjesë në këto zgjedhje që të mos humbasin mundësinë Z.Meta: Nga nesër do të kemi një Shqipëri tjetër me një organizim të ri administrativ territorial dhe secili duhet të shprehë vullnetin e tij, bindjen e tij, i pandikuar nga askush në mënyrën më të mirë dhe më demokratike Z.Meta: U bëj thirrje të gjithëve të distancohen nga çdo lloj tensionimi artificial dhe të punojnë të gjithë bashkë komisionerët, e më pas edhe numëruesit që të respektohet vota e çdo qytetari Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta i shoqëruar dhe nga bashkëshortja e tij, znj. Monika Kryemadhi votoi sot në orën 10:30 në Qendrën e votimit pranë Kopshtit Nr. 31 në zonën e ish-Bllokut. Pas votimit n një prononcim për mediat Kryetari i LSI-së ftoi qytetarët shqiptarët që të shprehin vullnetin e tyre të pandikuar nga askush dhe 
lsi shqiperi, partia levizja socialiste per integrim, levizja socjaliste per integrim, levizja socialiste integrim, levizja socialiste per integrim and more...
load menu