Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Lëvizja Socialiste për Integrim

> Albania > Parties > Lëvizja Socialiste për Integrim
Lëvizja Socialiste për Integrim is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
 
photo  LSI

LSI - for

Lëvizja Socialiste për Integrim është parti politike në Shqipëri. | The Socialist Movement for Integration (LSI) is a political party in Albania.
 NO! LSI

LSI - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Lëvizja Socialiste për Integrim. Thuaj pse. | Click, if you do not support the LSI. Say why.

Online election results for "LSI" in graph.

graph
Graph online : Lëvizja Socialiste për Integrim
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Lëvizja Socialiste për Integrim (shurtesa politike LSI) është parti politike në Shqipëri. Emri i plotë i partisë është Lëvizja Socialiste për Integrim dhe inicialet e saj janë LSI, të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Kjo parti u krijua në vitin 2004. Kryetar LSI-së që nga themelimi deri tani është Ilir Meta. Kryetar:Ilir Meta Viti i krijimit: 2004 Ideologjia: demokracisë shoqërore Organi i rinisë: Rinia Socialiste për Integrim burimi ENG: The Socialist Movement for Integrationis a social-democratic political party in Albania. It was formed in September ...
for33against   I qartë e mbështesin atë. Lëvizja Socialiste për Integrim (L.S.I.) është mjaft i mirë parti politike. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e mirë, kam shkruar këtu), positive
for32against   Unë jam kundërvënë me forcë. Zgjedhje Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) është mjaft e keqe. Për shembull, për shkak se... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e keqe, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for LSI

LSI dhe roli i saj në politikën shqiptare


Politika në vendin tonë shpesh herë gjendet në një krizë, e cila e dëmton atë tepër dhe pse kjo gjë nuk mund të jetë e dukshme nga individ të thjesht. Gjithnjë periudha para zgjedhore sjell mjaft pasoja negative në politikën shqiptare. Formimi i shumë partive politike sjell dhe një mungesë stabiliteti politike, e cila për Shqipërinë është jo e mirë nga vetë pozita që ka shteti ynë. Mazhoranca qeverisëse në vendin tonë përveç ...


LSI - Meta: Keqardhje për grevën e urisë, por Kushtetuta...


... nuk shkelet TIRANE - Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Ilir Meta ka reaguar në lidhje me grevën e urisë të 20 deputetëve socialistë dhe 180 mbështetësve të tyre. Gjatë fjalës së tij në Konventën e LRI-së, Meta tha se opozita ka të drejtë të zgjedhë formën e protestës për të kërkuar përmbushjen e pretendimeve të saj por nuk nguroi të përsërisë vendosmërinë e mazhorancës për të mos dalë mbi vendimin ...


LSI: E majta shqiptare kërkon një rrugë përpara


Sali Berisha është një i mbijetuar politik. Ai a qenë në pushtet, qoftë si president apo si kryeministër, për gati gjysmën e periudhës pas-komuniste në Shqipëri. Që nga kthimi në post në 2005, ai është provuar i shkathët për t'ja dalë opozitës politike.Kjo opozitë, nga ana e vet, vuan nga luftra shkatërruese për pushtet midis faktorëve të ndryshëm. Aktualisht, dy vetë, kreu i Partisë Socialiste Edi Rama dhe ish kryeministri Ilir Meta, i cili krijoi ...


[TOP 4]

> Lëvizja Socialiste për Integrim > News

Prononcimi për mediat i Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, z. Petrit Vasili
Z. Vasili, të enjten pritet që Kuvendi i Shqipërisë të bëjë pjesë të axhendës së tij edhe miratimin e një sërë ligjesh që kërkojnë 84 vota, shumë prej të cilëve qëndrojnë në sirtarët e Kuvendit për një kohë të gjatë. Një prej ligjeve është dhe ndryshimet në Kodin Penal në kuadër të informalitetit, për të cilat LSI në fakt që gjatë diskutimeve në komisione ka shprehur kritika për atë që konsiderohet si burgosje e bizneseve. Ka një tërheqje të lehtë të qeverisë, por gjithsesi cili do të jetë qëndrimi që do të mbajë LSI në votimin e këtyre ligjeve që kërkojnë 84 vota të nevojshme për t'u kaluar?
Lëvizja Rinore për Integrim organizoi konsultim publik me shoqërinë civile mbi projektligjin për vullnetarizmin të propozuar nga LSI
Lëvizja Rinore për Integrim ka organizuar një konsultim publik me organizatat e shoqërisë civile mbi projektligjin për vullnetarizmin të propozuar nga LSI. Të pranishëm në këtë takim ishin deputetja e LSI-së, ‎Kejdi Mehmetaj‬, Kryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim, ‎Endrit Braimllari si edhe Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi Gjatë bashkëbisedimit znj. Kejdi Mehmetaj, një nga nismëtarët e projektligjit, tha se nisma synon të nxisë shoqërinë për të qenë më aktive dhe për të qenë vullnetarë edhe në shërbim të atyre që kanë nevojë.
Projektligji “Për punën vullnetare” miratohet në parim nga Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e
Projektligji "Për punën vullnetare", nismë e deputeteve të LSI-së, znj. Kejdi Mehmetaj dhe znj. Silva Caka, është miratuar në parim nga Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut. Duke prezantuar projektligjin para anëtarëve të komisionit, znj. Kejdi Mehmetaj tha se puna për hartimin e këtij drafti ka nisur dy vite më parë përmes konsultimeve të shumta me grupet e interesit dhe duke bashkëpunuar ngushtë me organizata të njohura nga shoqëria civile. Deputetja e LSI-së theksoi se gjatë hartimit të këtij projektligji i janë referuar praktikave më të mira të vullnetarizmit, që mund të jenë të BE-së, por edhe vendeve të rajonit si rasti i Kroacisë, Malit të Zi, Maqedoni, etj.
Prononcimi për mediat i Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, z. Petrit Vasili
Z. Vasili, të enjten pritet që Kuvendi i Shqipërisë të bëjë pjesë të axhendës së tij edhe miratimin e një sërë ligjesh që kërkojnë 84 vota, shumë prej të cilëve qëndrojnë në sirtarët e Kuvendit për një kohë të gjatë. Një prej ligjeve është dhe ndryshimet në Kodin Penal në kuadër të informalitetit, për të cilat LSI në fakt që gjatë diskutimeve në komisione ka shprehur kritika për atë që konsiderohet si burgosje e bizneseve. Ka një tërheqje të lehtë të qeverisë, por gjithsesi cili do të jetë qëndrimi që do të mbajë LSI në votimin e këtyre ligjeve që kërkojnë 84 vota të nevojshme për t'u kaluar? 
lsi shqiperi, partia levizja socialiste per integrim, levizja socjaliste per integrim, levizja socialiste integrim, levizja socialiste per integrim and more...
load menu