Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Ilir Meta

> Albania > Politicians > Lëvizja Socialiste për Integrim > Ilir Meta
Ilir Meta is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
LSI
 
photo Ilir Meta

Ilir Meta - for

Politikan shqiptar si dhe kryetari i Kuvendit të Shqipërisë. | An Albanian politician. The Speaker of the Albanian Parliament since 2013.
 NO! Ilir Meta

Ilir Meta - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Ilir Meta. Thuaj pse. | Click, if you do not support Ilir Meta. Say why.

Online election results for "Ilir Meta" in graph.

graph
Graph online : Ilir Meta
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Ilir Meta lindi më 24 mars të vitit 1969 në Çorovodë, Shqipëri, është politikan shqiptar, ish Ministër i Jashtëm i Shqipërisë dhe aktualisht kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, si dhe kryetari i Kuvendit të Shqipërisë. Aktiviteti politik Ilir Meta ka një aktivitet intensiv politik, duke filluar nga viti 1990, si pjesëmarres aktiv në lëvizjen studentore që përmbysi regjimin komunist. Nga viti 1992 në vazhdim, Ilir Meta është zgjedhur pa ndërpreje deputet në të gjitha legjislaturat e Kuvendit të Shqipërisë, në të cilin ka qënë anëtar i disa komisioneve dhe gjatë periudhës ...
for34against   Sipas mendimit tim Ilir Meta është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
for31against   Unë nuk pajtohem. Ilir Meta është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for Ilir Meta

Ilir Meta: Fuqizimi i LSI-së, kontribut për ç’tensionimin...


... e një polarizimi ekstrem në politikën shqiptare Kryetari iLSI-së, Ilir Meta, zhvilloi një takim në qytetin e Vlorës më strukturat eLSI-së aty. Në këtë mbledhje të rëndësishme u prezantua edhe Sekretari i ri Politik iLSI-ë për Qarkun e Vlorës, Kasem Cenaj, i cili u emërua në mbledhjen e fundit të Kryesisë sëLSI-së. Në fjalën e tij para të pranishmëve Lideri iLSI-së, Ilir Meta, deklaroi se, fuqizimi iLSI-së është me shumë ...


KOHA JONE: Ilir Meta


Socialist leader Edi Rama refused to join forces with the ex-Prime Minister Ilir Meta's Socialist Movement for Integration ahead of the June 28 parliamentary ballot. Meta called on left-leaning parties to join forces to counter the right-wing ruling coalition of PM Sali Berisha. View original source


Ilir Meta, ftesë Ramës, Nanos, Mejdanit dhe të majtëve ...


... për rrëzimin e Berishës nga pushteti Kreu i LSI kërkon unifikimin e qëndrimit të së majtës për të ruajtur votat nga manipulimet e demokratëve Zgjedhjet e 28 Qershorit duket se do të kenë probleme përsa i përket menaxhimit dhe ruajtjes së votave gjatë gjithë procesit. Fushata e tensionuar elektorale dhe agresiviteti i Sali Berishës kanë shqetësuar përfaqësuesit e majtë të cilët kanë dhënë alarmin ditën e djeshme. Ka qenë kreu i LSI ...


[TOP 4]

> Ilir Meta > News

Basha: Rama e Meta janë sfiduesit e ligjit dhe Kushtetutes
Kryetari i PD-së tha gjatë takimit me ministren e Jashtme të Italisë se situata kritike në Shqipëri kërkon monitorim nga BE Luljeta Progni Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kritikon... The post Basha: Rama e Meta janë sfiduesit e ligjit dhe Kushtetutes appeared first on lajmepolitike.com.
Kuvend/Paloka: Të përfshihet në rendin e ditës komisioni hetimor për tatimet
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, tha se kërkesa e opozitës do tëdiskutohet në konferencën e ardhëshme të kryetarëve Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, kërkoi në nisje të... The post Kuvend/Paloka: Të përfshihet në rendin e ditës komisioni hetimor për tatimet appeared first on lajmepolitike.com.
PD: Rama hesht për dhunën ndaj opozitës pasi është vetë autori i saj
Bylykbashi: Kryeministri hesht se eliminoi dy gra kandidate nga lista për t’i hapur rrugë hyrjes në Kuvend të Arben Ndokës Partia Demokratike denoncon mungesën e reagimit të Kryeministrit një javë... The post PD: Rama hesht për dhunën ndaj opozitës pasi është vetë autori i saj appeared first on lajmepolitike.com.
Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, përfshihet në axhendë Reforma Teritoriale
Drafti i miratuar nga qeveria do të votohet në seancën e javës së ardhëshme e cila është edhe e fundit për këtë sesion legjislativ Konferenca e Kryetarëve vendosi sot përfshirjen... The post Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, përfshihet në axhendë Reforma Teritoriale appeared first on lajmepolitike.com. 
ilir meta deputet e-mail, ilir email, email i ilir metes, ilir meta datelindja, ilir meta minister i jashtem i shqiperise, mosha e ilir metes, ilir meta 1990, origjina e ilir metes, Ilir Metà Biografia and more...
load menu