Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Ilir Meta

> Albania > Politicians > Lëvizja Socialiste për Integrim > Ilir Meta
Ilir Meta is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
LSI
 
photo Ilir Meta

Ilir Meta - for

Politikan shqiptar si dhe kryetari i Kuvendit të Shqipërisë. | An Albanian politician. The Speaker of the Albanian Parliament since 2013.
 NO! Ilir Meta

Ilir Meta - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Ilir Meta. Thuaj pse. | Click, if you do not support Ilir Meta. Say why.

Online election results for "Ilir Meta" in graph.

graph
Graph online : Ilir Meta
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Ilir Meta lindi më 24 mars të vitit 1969 në Çorovodë, Shqipëri, është politikan shqiptar, ish Ministër i Jashtëm i Shqipërisë dhe aktualisht kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, si dhe kryetari i Kuvendit të Shqipërisë. Aktiviteti politik Ilir Meta ka një aktivitet intensiv politik, duke filluar nga viti 1990, si pjesëmarres aktiv në lëvizjen studentore që përmbysi regjimin komunist. Nga viti 1992 në vazhdim, Ilir Meta është zgjedhur pa ndërpreje deputet në të gjitha legjislaturat e Kuvendit të Shqipërisë, në të cilin ka qënë anëtar i disa komisioneve dhe gjatë periudhës ...
for34against   Sipas mendimit tim Ilir Meta është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
for31against   Unë nuk pajtohem. Ilir Meta është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for Ilir Meta

Ilir Meta: Fuqizimi i LSI-së, kontribut për ç’tensionimin...


... e një polarizimi ekstrem në politikën shqiptare Kryetari iLSI-së, Ilir Meta, zhvilloi një takim në qytetin e Vlorës më strukturat eLSI-së aty. Në këtë mbledhje të rëndësishme u prezantua edhe Sekretari i ri Politik iLSI-ë për Qarkun e Vlorës, Kasem Cenaj, i cili u emërua në mbledhjen e fundit të Kryesisë sëLSI-së. Në fjalën e tij para të pranishmëve Lideri iLSI-së, Ilir Meta, deklaroi se, fuqizimi iLSI-së është me shumë ...


KOHA JONE: Ilir Meta


Socialist leader Edi Rama refused to join forces with the ex-Prime Minister Ilir Meta's Socialist Movement for Integration ahead of the June 28 parliamentary ballot. Meta called on left-leaning parties to join forces to counter the right-wing ruling coalition of PM Sali Berisha. View original source


Ilir Meta, ftesë Ramës, Nanos, Mejdanit dhe të majtëve ...


... për rrëzimin e Berishës nga pushteti Kreu i LSI kërkon unifikimin e qëndrimit të së majtës për të ruajtur votat nga manipulimet e demokratëve Zgjedhjet e 28 Qershorit duket se do të kenë probleme përsa i përket menaxhimit dhe ruajtjes së votave gjatë gjithë procesit. Fushata e tensionuar elektorale dhe agresiviteti i Sali Berishës kanë shqetësuar përfaqësuesit e majtë të cilët kanë dhënë alarmin ditën e djeshme. Ka qenë kreu i LSI ...


[TOP 4]

> Ilir Meta > News

Meta:Bashkëpunimi me opozitën garanton integrimin në BE
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, tha sot se bashkëpunimi mes mazhorancës dhe opozitës do të japë mundësi për plotësimin e kushteve për aderimin e Shqipërisë drejt BE-së. I pranishëm  konferncën... The post Meta:Bashkëpunimi me opozitën garanton integrimin në BE appeared first on lajmepolitike.com.
Meta:Deklarata e Kadelit e nxituar por ministritë kanë nevojë për përmirësim
Kryetari i LSI, Ilir Meta, tha se deklarata e deputetit të kësaj partie Gjovalin Kadeli, për nevojën e ndryshimeve në qeveri, është e nxituar. Meta tha se qëndrimi i Kadelit... The post Meta:Deklarata e Kadelit e nxituar por ministritë kanë nevojë për përmirësim appeared first on lajmepolitike.com.
Meta: Edhe pse e përjashtova, kam dobësi për Berishën
Një ditë pas përjashimit nga seancat e kuvendit për dhjetë ditë, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shpreh dobësinë  për bashkëpunëtorin e tij të mëparshmën në qeverisje, ish-kryeministrin Sali Berisha. “Pavarësisht... The post Meta: Edhe pse e përjashtova, kam dobësi për Berishën appeared first on lajmepolitike.com.
Berisha: Kryeministri Rama i kapur nga mafia
Ish-kryeministri Berisha përsëriti akuzat drejtuar kryeministrit Rama dhe drejtuesve të tjerë të mazhorancës sit ë kapur nga mafia. Berisha tha se kryeministri Rama po kërkon që me goditje fizike të... The post Berisha: Kryeministri Rama i kapur nga mafia appeared first on lajmepolitike.com. 
JETA POLITIKE E ILIR METES, ilir meta datelindja, ilir meta mosha aktuale, email i ilir metes, ilir email, ilir meta Biografia and more...
load menu