Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Igor Matovič

> Slovakia > Politicians > Obyčajní Ľudia a nezávislé osobnosti > Igor Matovič
Igor Matovič is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
OĽaNO
 
photo Igor Matovič

Igor Matovič - for

Slovenský podnikateľ a politik, poslanec NR SR. | A Slovak politician and member of the National Council.
 NO! Igor Matovič

Igor Matovič - against

Kliknite, pokiaľ nepodporujete tohto politika. Povedzte, prečo. | Click, if you do not support Igor Matovič. Say why.

Online election results for "Igor Matovič" in graph.

graph
> Igor Matovič >

Biography

[+] ADD

SLK:

 

Mgr. Igor Matovič (* 11. máj 1973, Trnava) je slovenský podnikateľ a politik, poslanec NR SR. Od vzniku strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti je jej predsedom. Vo voľbách do NRSR v marci 2012 kandidoval na kandidátke 150. mieste kandidátky.

 

Politická kariéra

V parlamentných voľbách v roku 2010 bol zvolený vďaka preferenčným hlasom na kandidátke strany SaS spolu s dalšími troma členmi občianskeho združenia Obyčajní ľudia za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Prekrúžkoval sa z posledného stopäťdesiateho na štvrté miesto na kandidátke strany.

 

V online rozhovore s čitateľmi spravodajského servera aktuálne.sk 24. júna 2010 uviedol, že mu ponúkli 20 miliónov eur v prípade, ak spolu s ďalšími poslancami z občianskeho združenia Obyčajní ľudia nepodporí vládu a vyvolá predčasné voľby. Neskôr na svojom blogu uviedol, že sprostredkovateľ, ktorým bol jeho kamarát, ponuku vyhlásil za žart.

 

28. júla 2010 v reakcii na schválenie programového vyhlásenia vládou Ivety Radičovej bez zahrnutia požiadaviek Obyčajných ľudí, ktoré im bolo Richardom Sulíkom prisľúbené, ohlásil odchod z poslaneckého klubu SaS.

 

Následne rokovania s predsedom strany SaS viedli k dohode, kde sa Richard Sulík zaviazal k rozšíreniu programu strany SaS o tie body programu občianskeho hnutia Obyčajní ľudia s ktorými strana SaS súhlasí a tieto body pri najbližšej aktualizácii doplniť do vládneho programu.

 

Igor Matovič spolu so zvyšnými troma poslancami z občianskeho združenia Obyčajných ľudí dal v rámci tejto dohody verejný prísľub o zotrvaní v poslaneckom klubu SaS do konca volebného obdobia.

 

zdroj

 

 

ENG:

 

Igor Matovič (born 11 May 1973 in Trnava) is a Slovak politician and member of the National Council. He is a member of the Ordinary People (OL) faction, having first won election at the 2010 election on the Freedom and Solidarity (SaS) list. He. sat in the SaS caucus until February 2011, when he supported the opposition Smer's proposed restrictions on dual nationality.

 

source

23.1.2012

updated: 2013-09-03

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..


 
igor matovič trnava, igor matovič podnikatel, igor matovic zivotopis and more...
load menu