Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Fatmir Mediu

> Albania > Politicians > Partia Republikane e Shqipërisë > Fatmir Mediu
Fatmir Mediu is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
PR
 
photo Fatmir Mediu

Fatmir Mediu - for

Politikan shqiptar, kryetar i Partisë Republikane dhe Ministër i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave. | An Albanian politician.
 NO! Fatmir Mediu

Fatmir Mediu - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Fatmir Mediu. Thuaj pse. | Click, if you do not support Fatmir Mediu. Say why.

Online election results for "Fatmir Mediu" in graph.

graph
Graph online : Fatmir Mediu
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Fatmir Mediu, lindi në Durrës më 21 janar të vitit 1967, është politikan shqiptar, Kryetar i Partisë Republikane dhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Shqipërisë. Fatmir Mediu është aktualisht Ministër i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave Kreu Universitetin e Tiranës, Fakulteti Gjeologji-Miniera, Dega e Inxhinierisë së Nxjerrjes së Naftës. Në vitet 1990-1991 Inxhinier në Ndërmarrjen e Nxjerrjes së Naftës, Patos. Gjatë viteve 1991-1992 ishte kryetar i Partisë Republikane, dega Fier; 1992-1997: Zv.kryetar i Partisë Republikane Shqiptare; 1997 e në vazhdim: Kryetar i Partisë Republikane Shqiptare. Ish ...
for34against   Sipas mendimit tim Fatmir Mediu është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
for33against   Unë nuk pajtohem. Fatmir Mediu është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for Fatmir Mediu

Fatmir Mediu: PR do të mbështes rezolutën çame


Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ka bërë apel palëve politike në vend që mos të përdorin çështjen kombëtare për interesa politike. Duke folur në konferencën e PR-së për degën e Tiranës, Mediu u shpreh se çështja kombëtare është në themel të kësaj force politike. Deklarata “Çështja kombëtare është në qendër të diskutimeve tona dhe me vite na ka distancuar. Në 22 vjet Partia Republikane e ka ...


Tragjedia e Gërdecit, dosja Mediu në Kushtetuese


TIRANE - Në prag të dyvjetorit të tragjedisë së Gërdecit, familjarët e viktimave presin t'i drejtohen Gjykatës Kushtetuese për të ankimuar vendimin e Gjykatës së Lartë për mospërfshirjen e ish- ministrit të Mbrojtjes në atë kohë, Fatmir Mediu, në procesin gjyqësor për ngjarjen. Lajmi konfirmohet nga përfaqësuesi i ligjor i familjarëve të viktimave, Dorian Matlia. Sipas tij, do të ezaurohet edhe një procedurë tjetër, kur të hënën, ...


Gërdeci, Mediu “përplaset” me Xhuvanin në Parlament


TIRANE - Përmendja e tragjedisë së Gërdecit dhe përgjegjësve të saj, nga ana e deputetes socialiste, Luiza Xhuvani, në seancën e sotme plenare, ka shkaktuar reagimin e menjëhershëm të ministrit Fatmir Mediu. Xhuvani: Mazhoranca të hapë ndërgjegjen, jo të shpërblejë Gërdecet me postë Deputetja socialiste Luiza Xhuvani në fjalën e saj për herë të parë në Parlamentin shqiptar i bëri thirrje sot mazhorancës që të hapë ...


[TOP 4]

> Fatmir Mediu > News

Meta: Nuk jap dorëheqjen sa kohë që deputetët i kemi shëndoshë e mirë
Kryetari i Kuvendit tha se akuzat ndaj tij janë skenarët e Agim Ramës, Tonit të PR apo edhe Durim Bamit, kjo më duket tepër absurde dhe tepër kriminale Kryetari i... The post Meta: Nuk jap dorëheqjen sa kohë që deputetët i kemi shëndoshë e mirë appeared first on lajmepolitike.com.
Bojkoti ndaj Kuvendit, Basha mbledh kryesinë e grupit dhe aleatët
Kryetari i PR-së Fatmir Mediu tha pas mbledhjes se për momentin kemi marrëdhënie të kushtëzuar me Kuvendin Kryetari i PD-së Lulzim Basha mblodhi sot kryesinë e grupit kuvendor si dhe... The post Bojkoti ndaj Kuvendit, Basha mbledh kryesinë e grupit dhe aleatët appeared first on lajmepolitike.com.
Mediu: Basha të mos rikandidojë për bashkinë e Tiranës
Kryetari i PR-së është shprehur se kryetari i PD-së duhet të udhëheqë fushatën elektorale në mbarë vendin Aleatët i kërkojnë Lulzim Bashës të mos rikandidojë për bashkinë e Tiranës. Kryetari... The post Mediu: Basha të mos rikandidojë për bashkinë e Tiranës appeared first on lajmepolitike.com.
Mediu: Mazhoranca të mundësojë kthimin tonë në Kuvend
Kryetari i PR-së flet pas takimit të partive të opozitës për çështjen e bojkotit ndaj kuvendit duke theksuar se zgjidhja e çështjes së inkriminimit të Kuvendit kthen opozitën në Kuvend... The post Mediu: Mazhoranca të mundësojë kthimin tonë në Kuvend appeared first on lajmepolitike.com. 
partia republikane fatmir, fatmir mediu biografia and more...
load menu