Politikanët dhe zgjedhore, Votojnë në Liria, Të marrin pjesë aktive në Demokraci, Votojnë për Ndryshim, Të referendumit Online
left right close

Bujar Nishani

* President
> Albania > politikë > Partia Demokratike e Shqipërisë > Bujar Nishani
Bujar Nishani është e gatshme për mendimin tuaj, dhe mbështetjen e votave. Voto online!
PD
 
photo Bujar Nishani

Bujar Nishani - votojnë për

Politikan shqiptar dhe Presidenti aktual i Shqipërisë. | An Albanian politician and the current President of Albania.
 NO! Bujar Nishani

Bujar Nishani - votojnë kundër

Kliko, në qoftë se ju nuk e mbështesin Bujar Nishani. Thuaj pse. | Click, if you do not support Bujar Nishani. Say why.

Online election results for "Bujar Nishani" in graph.

graph
Graph online : Bujar Nishani
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Bujar Nishani është politikan shqiptar dhe Presidenti aktual i Shqipërisë. Ai ka qënë deputet i Partisë Demokratike në Kuvendin e Shqipërisë dhe Ministër në Qeverinë e Shqipërisë. Karriera Karrierën profesionale e nisi si pedagog në Akademinë Ushtarake “Skënderbej” në vitin 1988. Më pas, në vitin 1993 punoi në Drejtorinë për Marrëdhëniet me Jashtë në Ministrinë e Mbrojtjes, duke vazhduar në vitin 1994 në Ministrinë e Jashtme në Drejtorinë e Marrëdhënieve me NATO-n dhe në vitin 1996 në Kabinetin e Ministrit të Mbrojtjes. Në vitin 1997 kthehet në profesion ...
votojnë për33votojnë kundër   Sipas mendimit tim, Bujar Nishani është mjaft i mirë politikan. Ai ka mbështetjen time!, positive
votojnë për33votojnë kundër   Unë jam kundër! Bujar Nishani është zgjedhje mjaft e keqe. Unë nuk pajtohem me mendimet e tij politike., negative
Current preference ratio
votojnë për Bujar Nishani

Dekreti, Nishani: Zana Xhuka dhe Shkëlqim Ganaj, ...


... kandidatët për kreun e ri të ILDKP-së TIRANE- Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka dekretuar dy emrat per Inspektorn e Pergjithshem te Inspektoriatit te Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive, (ILDKP). Me nje dekret qe mban daten e sotme, Nishani i porpozon Kuvendit emrat e Zana Xhukes dhe zoti Shkëlqim Ganajt, si pasues te Adriatik Llalles, pas vendosjes se tij ne postin e kryeprokurorit te Pergjithshem. Lexo më shumë: PanoramA.al (16 Janar, 2013)


Bujar Nishani, dhuratë për nxënësit më të dalluar, librat e…


... Fevziut Bujar Nishani ka pritur së bashku me bashkëshorten pak ditë më parë, 120 nxënësit më të dalluar në Shqipëri. Dhe, si dhuratë për festat e fundvitit, Nishani u ka bërë atyre librin e Blendi Fevziut, “100 vjet”. Nishani ka shpërndarë plot 120 libra të Fevziut për nxënësit më të mirë, të cilët natyrisht janë blerë me paratë e taksapaguesve shqiptarë. Kjo nuk është hera e parë në fakt që ...


Urimi i Presidentit Nishani për bashkëkombasit me rastin...


... e Vitit të Ri 2013 Të dashur bashkëkombas, Ju përshëndes kudo ku ndodheni, brenda ose jashtë, afër ose larg Shqipërisë, pranë ose jo vatrave familjare dhe të dashurve. Festa e ndërrimit të viteve ka një veçanti. Më tepër se çdo festë tjetër, për vetë karakterin e saj, si një tundim të cilit nuk i qëndron dot, kjo festë të fut në mendime për kohën, për rrjedhën e kohës, për të kaluarën, të ...


[TOP 4]

> Bujar Nishani > News

Presidenti Meta priti Ministrin e Brendshëm të Francës, Gérard Collomb
15 dhjetor 2017 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot Ministrin e Shtetit dhe Ministër i Brendshëm të Republikës Franceze, zotin Gérard Collomb. Presidenti Meta përshëndeti vizitën e Ministrit Collomb në Tiranë dhe e konsideroi atë shprehje të qartë, … Lexo më shumë →
Presidenti Meta merr pjesë në Konferencën “Shqyrtimi Gjyqësor Administrativ në Republikën e Shqipërisë dhe efektet e Reformës në Drejtësi”
15 dhjetor 2017 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta mori pjesë sot në Konferencën “Shqyrtimi Gjyqësor Administrativ në Republikën e Shqipërisë dhe efektet e Reformës në Drejtësi”, të organizuar nga Qendra për Çështjet e Informimit Publik (INFOÇIP). Gjatë kësaj konference … Lexo më shumë →
Presidenti Meta feston Hanukan, Festivalin tradicional hebraik të Dritave: “Festa e kësaj mbrëmje të mrekullueshme na shërben për reflektim dhe për një të ardhme më të mirë”
14 dhjetor 2017 Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në bashkëpunim me Ambasadën e Shtetit të Izraelit, nga Presidenti Meta u kremtua “Hanukaja”, Festivali i Dritave e i lirisë së besimit, ku ishin të pranishëm deputetë dhe përfaqësues të Qeverisë, … Lexo më shumë →
14/12/2017-Presidenti Meta dekoron zotin Raphael Faust me Titullin “Kalorës i urdhrit të Skënderbeut”
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i akordoi dt. 12/12/2017, nr. dekreti 10678 zotit Raphael Faust Titullin “Kalorës i urdhrit të Skënderbeut” me motivacionin: “Në vlerësim të veprimtarisë dhe kontributit të vyer shumëvjeçar si Konsull Nderi i Republikës së Shqipërisë në … Lexo më shumë → 
Bujar Nishani ... and more...
load menu