Politikanët dhe zgjedhore, Votojnë në Liria, Të marrin pjesë aktive në Demokraci, Votojnë për Ndryshim, Të referendumit Online
left right close

Bamir Topi

> Albania > politikë > Fryma e Re Demokratike > Bamir Topi
Bamir Topi është e gatshme për mendimin tuaj, dhe mbështetjen e votave. Voto online!
FRD
 
photo Bamir Topi

Bamir Topi - votojnë për

Politikan shqiptar dhe ish-president i Shqipërisë. | An Albanian politician and leader of the New Democratic Spirit (FRD).
 NO! Bamir Topi

Bamir Topi - votojnë kundër

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Bamir Topi. Thuaj pse. | Click, if you do not support this candidate. Say why.

Online election results for "Bamir Topi" in graph.

graph
Graph online : Bamir Topi
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Bamir Myrteza Topi, lindi më 24 prill të vitit 1957 në Tiranë, është politikan shqiptar dhe ish-president i Shqipërisë. Është i martuar me Teuta Topin dhe ka dy vajza, Nada Topi e Etida Topi. Edhe pse i njohur si politikan karriere, per nje fare kohe ai ka qene dhe president i F.K Tirana. Aktiviteti politik Aktiviteti politik i Bamir Topit daton që me fillimet e lëvizjes demokratike në vitin 1990. Në vitin 1996 zgjidhet për herë të parë deputet i Kuvendit të Shqipërisë dhe emërohet Ministër i Bujqësisë dhe Ushqimit deri në vitin 1997 kur Partia Demokratike kalon në opozitë. Në tri Legjislatura është zgjedhur deputet i ...
votojnë për35votojnë kundër   Sipas mendimit tim Bamir Topi është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
votojnë për0votojnë kundër   Bamiri si president i shqiperis eshte zgjedhja ma e mire qe ka mund te behet. perpara z. Bamir shendet, fatë dhe sukse nga miku alush avdyli nga zvicrra, alush
votojnë për30votojnë kundër   Unë nuk pajtohem. Bamir Topi është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
votojnë për Bamir Topi

Bamir Topi nevojtar i Ramës, i kërkon para KQZ-së


Bamir Topi ka nevojë për para. Ai është nervozuar së tepërmi nga projektvendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për ndarjen e fondeve për partitë politike që kanë dalë nga zgjedhjet parlamentare të 2009. Bamir Topi kërkonte të fitonte ndonjë lek nga ndarja e “tortës” pasi, sipas tij, prania e Gazmend Oketës, deputet i pavarur në parlament dhe jo i zgjedhur si deputet i FRD, do të cilësohej përfaqësues i partisë së tij. Por ligji është ...


Topi: Gati tryezën për dialog, por palët të gjejnë zgjidhjen


TIRANE-Presidenti Bamir Topi ka komentuar sot për mediat situatën politike në vend duke deklaruar angazhimin e tij për ndërmjetësim të dialogut mes palëve. Por sic theksoi Topi, “si president nuk kam forcë ligjore të zgjidh krizën”, pasi i takon paleve politike ta bejne kete pasi Shqiperia eshte nje Republike Parlamentare. Aktualisht sipas Presidentit, ende nuk ka asnje dialog institucional mes paleve. Në kuadër të zgjidhjes së situatës politike, referuar protestës me grevë urie të ...


Bamir Topi: June's elections -crucial importance for Albania


Albanian President Bamir Topi called today the political parties and their leaders to do everything in their power to make sure that the parliamentary elections on 28 June are conducted in fair and democratic atmosphere. June's parliamentary elections hold key to Albania's further activities in terms of integration with EU, because Albania will soon be granted fully-fledged membership in NATO. Albania has to meet all necessary quality standards for holding elections, Topi said in his address to the party leaders. Topi's appeal comes after repeated calls of EU representatives sent to Albania to ...


[TOP 4]

> Bamir Topi > News

TE VERTETAT E ISH PRESIDENTIT
Nga Hajro ÇINI*/ Duke qënë një kritik i hershëm i ish presidentit Topi, kryesisht në rrjetet sociale, kisha vërë re se shumë pak nga miqtë e mi prononcoheshin. Në fakt nuk e kish vënë re deri para pak kohësh kur në një bisedë telefonike me një nga miqtë i mi në USA, gjatë bisedës më […]
Më në fund pa maskë
Nga Hajro Çini M.A./ Pas një përpjekje titanike për të mbuluar fytyrën e vërtetë, qytetari Bamir Topi kaloi haptazi në fushën që i përkiste prej kohësh. Jo se kjo nuk dihej. Aktiviteti i tij edhe pse tinzar dhe i kamufluar nuk linte rast për ekuivok, por të paktën ai pati sot kurajon civile të shprehet, […]
ISH PRESIDENTI TOPI PREZANTOI DEPARTAMENTET E PARTISE
1. Departamenti i Marrëdhënieve me Jashtë do të drejtohet nga znj. Alketa ÇOÇKA MATI Znj. ÇOÇKA MATI është diplomuar në Universitetin e Ilinoisit në SHBA në Drejtësi dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare. Pas disa vitesh aktivitet profesional, humanitar dhe politik në SHBA është rikthyer në Shqipëri me angazhime në fushën akademike. 2. Departamenti i Integrimit Evropian do […]
ISH PRESIDENTI TOPI PREZANTOI DEPARTAMENTET E PARTISE
1. Departamenti i Marrëdhënieve me Jashtë do të drejtohet nga znj. Alketa ÇOÇKA MATI Znj. ÇOÇKA MATI është diplomuar në Universitetin e Ilinoisit në SHBA në Drejtësi dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare. Pas disa vitesh aktivitet profesional, humanitar dhe politik në SHBA është rikthyer në Shqipëri me angazhime në fushën akademike. 2. Departamenti i Integrimit Evropian do […] 
komunikimi politik i bamir topit, sivia e bamir topit presidentit te shqiperise, ditlindja e bamir topit, vendlidja e bamir topit, jeta politike e bamir topit, bamir topi autobiografia, topi familja and more...
load menu