Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Bamir Topi

> Albania > Politicians > Fryma e Re Demokratike > Bamir Topi
Bamir Topi is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
FRD
 
photo Bamir Topi

Bamir Topi - for

Politikan shqiptar dhe ish-president i Shqipërisë. | An Albanian politician and leader of the New Democratic Spirit (FRD).
 NO! Bamir Topi

Bamir Topi - against

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Bamir Topi. Thuaj pse. | Click, if you do not support this candidate. Say why.

Online election results for "Bamir Topi" in graph.

graph
Graph online : Bamir Topi
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Bamir Myrteza Topi, lindi më 24 prill të vitit 1957 në Tiranë, është politikan shqiptar dhe ish-president i Shqipërisë. Është i martuar me Teuta Topin dhe ka dy vajza, Nada Topi e Etida Topi. Edhe pse i njohur si politikan karriere, per nje fare kohe ai ka qene dhe president i F.K Tirana. Aktiviteti politik Aktiviteti politik i Bamir Topit daton që me fillimet e lëvizjes demokratike në vitin 1990. Në vitin 1996 zgjidhet për herë të parë deputet i Kuvendit të Shqipërisë dhe emërohet Ministër i Bujqësisë dhe Ushqimit deri në vitin 1997 kur Partia Demokratike kalon në opozitë. Në tri Legjislatura është zgjedhur deputet i ...
for35against   Sipas mendimit tim Bamir Topi është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
for0against   Bamiri si president i shqiperis eshte zgjedhja ma e mire qe ka mund te behet. perpara z. Bamir shendet, fatë dhe sukse nga miku alush avdyli nga zvicrra, alush
for30against   Unë nuk pajtohem. Bamir Topi është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
for Bamir Topi

Bamir Topi nevojtar i Ramës, i kërkon para KQZ-së


Bamir Topi ka nevojë për para. Ai është nervozuar së tepërmi nga projektvendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për ndarjen e fondeve për partitë politike që kanë dalë nga zgjedhjet parlamentare të 2009. Bamir Topi kërkonte të fitonte ndonjë lek nga ndarja e “tortës” pasi, sipas tij, prania e Gazmend Oketës, deputet i pavarur në parlament dhe jo i zgjedhur si deputet i FRD, do të cilësohej përfaqësues i partisë së tij. Por ligji është ...


Topi: Gati tryezën për dialog, por palët të gjejnë zgjidhjen


TIRANE-Presidenti Bamir Topi ka komentuar sot për mediat situatën politike në vend duke deklaruar angazhimin e tij për ndërmjetësim të dialogut mes palëve. Por sic theksoi Topi, “si president nuk kam forcë ligjore të zgjidh krizën”, pasi i takon paleve politike ta bejne kete pasi Shqiperia eshte nje Republike Parlamentare. Aktualisht sipas Presidentit, ende nuk ka asnje dialog institucional mes paleve. Në kuadër të zgjidhjes së situatës politike, referuar protestës me grevë urie të ...


Bamir Topi: June's elections -crucial importance for Albania


Albanian President Bamir Topi called today the political parties and their leaders to do everything in their power to make sure that the parliamentary elections on 28 June are conducted in fair and democratic atmosphere. June's parliamentary elections hold key to Albania's further activities in terms of integration with EU, because Albania will soon be granted fully-fledged membership in NATO. Albania has to meet all necessary quality standards for holding elections, Topi said in his address to the party leaders. Topi's appeal comes after repeated calls of EU representatives sent to Albania to ...


[TOP 4]

> Bamir Topi > News

Letër të hapur për një ish president
Nga Reshat Kripa*   I nderuar zoti Topi, Shkak për këtë letër të hapur u bë një shkrim në “Gazeta Shqiptare” Nr.5860 datë 22 dhjetor 2012, mbi fjalimin që keni mbajtur në prezantimin e degës së partisë tuaj në Tiranë. Në editorialin “Pushteti të konsumon” të kësaj gazetë, lexoj lajmin “Në qeverinë e Berishës, sa
Duke parë lumturinë e ish presidentit Topi për humbjen e PD-së!
Nga Hajro Çini   Nuk ka asnjë dyshim se Bamir Topi ishte kanceri i PD-së. Këtë e dinin mirë shumë vetë, pothuaj të gjithë, por për hir të fisit të Karapicëve, që nuk duhet mohuar që janë antikomunistë të respektuar, ja toleronin pabesinë, pafytyrësinë dhe e mbanin nëkryetar partie dhe kryetar të grupit kuvendor. Askush
MUND TË KETË NDRYSHUAR DIÇKA NË SHQIPËRI?
Nga Frank Shkreli   Qe edhe zgjedhjet parlamentare shumë të pritura të 23 qershorit, 2013 në Shqipëri erdhën e shkuan.  Fitoi aleanca e majtë e kryesuar nga Partia Socialiste.   Koalicioni i majtë  ka marrë 84 mandate deputetësh, ndërsa koalicioni i djathtë ka siguruar 56 mandate në Kuvendin e ri të Shqipërisë, që fillon nga puna në Shtator. Kryeministri
Më në fund pa maskë
Nga Hajro Çini M.A./ Pas një përpjekje titanike për të mbuluar fytyrën e vërtetë, qytetari Bamir Topi kaloi haptazi në fushën që i përkiste prej kohësh. Jo se kjo nuk dihej. Aktiviteti i tij edhe pse tinzar dhe i kamufluar nuk linte rast për ekuivok, por të paktën ai pati sot kurajon civile të shprehet, […] 
ditlindja e bamir topit, jeta politike e bamir topit, skandalet e bamir topit, nga eshte bamir topi, Bamir Topi ..., mandatet e bamir topit, biografia e presidentit topi, topi familja and more...
load menu