Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right close

Anna Belousovová

> Slovakia > Politicians > Anna Belousovová
Anna Belousovová is ready for your opinion, support and vote. Vote online NOW!
NaS
 
photo Anna Belousovová

Anna Belousovová - for

Slovenská politička, predsedníčka politické strany Národ a spravodlivosť (NaS). | A Slovak politician.
 NO! Anna Belousovová

Anna Belousovová - against

Kliknite, ak Anna Belousovová nepodporujete. Povedzte prečo. / Click, if you do not support Anna Belousovová. Say why.

Online election results for "Anna Belousovová" in graph.

graph
> Anna Belousovová >

Biography

[+] ADD

SLK:

 

RNDr. Anna Belousovová, rod. Malíková (* 8. august 1959, Vysoká nad Kysucou) je slovenská politička a bývalá poslankyňa NR SR.

 

Politická kariera

V roku 1990 sa stala jednou zo zakladajúcich členov SNS. Od roku 1994 pôsobila vo funkcii prvej podpredsedníčky SNS až do roku 1999 kedy sa stala jej predsedníčkou. Na tomto poste pôsobila do roku 2003, kedy ju nahradil Ján Slota a opäť sa stala 1. podpredsedníčkou strany.

 

Bola zvolená za poslankyňu NR SR vo volebnom období 1998-2002 za SNS. Vo voľbách v roku 2006 bola opätovne zvolená za poslankyňu za SNS a stala sa podpredsedníčkou národnej rady. Za poslankyňu za stranu SNS bola zvolená aj vo voľbách v roku 2010 a stala sa predsedníčkou výboru NR SR pre ľudské práva. Na sneme SNS 25. septembra 2010 nebola zvolená do vedenia strany. Dňa 2. februára 2011 bola zo strany vylúčená, nakoľko vedenie strany neprijalo jej kritiku smerom k vedeniu strany a jej predsedovi Jánovi Slotovi. N&aacu. e;sledne založila novú národne orientovanú politickú stranu Národ a spravodlivosť /NaS/.

 

zdroj

7.4.2011

updated: 2013-09-03

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..


 
a. belousovova, belousovová, belousovova zivotopis, Anna Belousovová photo and more...
load menu