Политичарите и избори, Гласај во слобода, Активно да учествуваат во демократија, Гласајте за промени, Онлајн референдум
left right close

Ali Ahmeti

> Macedonia > политичар > Ali Ahmeti
Ali Ahmeti сака да знае твоето мислење. Сака вашата поддршка и гласање. Гласајте сега!
ДУИ/BDI
 
photo Али Ахмети

Али Ахмети - гласаат за

Лидер на Демократската унија за интеграција (ДУИ). | The political leader of the Democratic Union for Integration (DUI).
 NO! Али Ахмети

Али Ахмети - гласаат против

Click, if you do not support Ali Ahmeti. Say why. / Али Ахмети

Online election results for "Али Ахмети" in graph.

graph
MAC: Али Ахмети (алб.: Ali Ahmeti; 4 јануари 1959 во село Зајас) е лидер на Демократската унија за интеграција. Претходно бил политички лидер на ОНА. Има забрани за влез во САД, Швајцарија и други европски земји, бидејќи е сметан за закана на општата безбедност. Ахмети завршил литература во Тирана. Во 1980 станал член на илегалната организација „Марксисти-ленинисти на Косово“. На 5 мај 2002 во Домот на културата во Тетово, ја промовирал ...
гласаат за33гласаат против   Во моето мислење (Ali Ahmeti) Али Ахмети е сосема добар политичар. На пример, затоа што ... (Ако сакам да пишувам зошто, го напишав тука), positive
гласаат за33гласаат против   Јас не се согласувам. (Ali Ahmeti) Али Ахмети е лош избор. На пример, затоа што ... (Ако сакам да пишувам зошто, го напишав тука), negative
Current preference ratio
гласаат за Али Ахмети

ДСИ: Водим убедително в Липково, Гостивар, Врапчище,...


Демократичният съюз за интеграция (ДСИ) на Али Ахмети обяви, че води убедително в предпочитанията на етническите албанци в Липково, Гостивар, Врапчище, Сарай, Чаир и Желино, предаде специалният кореспондент на Агенция „Фокус” Гергана Томова. Председателят на предизборния щаб на ДСИ Абдилаким Адеми обяви, че партията му ...


Ahmeti, commitment for the implementation of Ohrid Agreement


Democratic Union for Integration, Ali Ahmeti, whose party won elections in Macedonia for the Albanian side has stated that the priority of the new Government should be the country′s membership in Euro-Atlantic structures, resolving the name issue, economic development that will impact on reducing unemployment and raising the standard of the citizens of Macedonia. ... 08.06.2011 Read full article: english.albeu.com 2011-07-01


Партия преброи 30% албанци в Македония


Протестиращи албанци в Скопие. Снимка: БГНЕС Ако предстоящото в Македония преброяване на населението бъде реално, то ще докаже, че 30% от населението на Македония са албанци. Това заявиха 7 месеца преди самото преброяване, което ще се проведе през април 2011 г., от участващата в управляващата коалиция албанска партия ...


[TOP 4]

> Ali Ahmeti > News
 
ali ahmeti 2002 mak, ali ameti, али ахмети, Ali Ameti contact, ali ahmeti biografi, ali ahmeti img. and more...
load menu