Политичарите и избори, Гласај во слобода, Активно да учествуваат во демократија, Гласајте за промени, Онлајн референдум
left right close

Agron Buxhaku

> Macedonia > политичар > Bashkimi Demokratik për Integrim > Agron Buxhaku
Agron Buxhaku сака да знае твоето мислење. Сака вашата поддршка и гласање. Гласајте сега!
ДУИ/BDI
 
photo Агрон Буџаку

Агрон Буџаку - гласаат за

Македонски политичар и еден од основачите на ДУИ. | Macedonian politician and one of the co-founders of the DUI.
 NO! Агрон Буџаку

Агрон Буџаку - гласаат против

Нажмите, если Вы этого политика не поддерживаете. Скажите почему. / Click, if you do not support Agron Buxhaku. Say why.

Online election results for "Агрон Буџаку" in graph.

graph
MAC: Претседателскиот кандидат на Демократска унија за интеграција, 52-годишниот Агрон Буџаку го смета својот роден Дебар за симбол на соживотот меѓу Македонците и Албанците, но и сите останати етникуми кои живеат во Македонија. Во периодот кога ДУИ учествуваше во власта како коалиционен партнер на сега опозициониот СДСМ, Буџаку беше потпретседател на Собранието и министер за транспорт и врски. Според официјалната биографија, ...
гласаат за33гласаат против   Во моето мислење (Agron Buxhaku) Агрон Буџаку е сосема добар политичар. На пример, затоа што ... (Ако сакам да пишувам зошто, го напишав тука), positive
гласаат за33гласаат против   Јас не се согласувам. (Agron Buxhaku) Агрон Буџаку е лош избор. На пример, затоа што ... (Ако сакам да пишувам зошто, го напишав тука), negative
Current preference ratio
гласаат за Агрон Буџаку

Agron Buxhaku : Nous devons être nous aussi un peu plus auto


Quelques semaines avant la décision du Conseil européen concernant l'ouverture des négociations d’adhésion, l'ambassadeur de Macédoine en France, Agron Buxhaku, revient sur le processus de négociation d'adhésion de son pays à l'UE. Si l’Union a intérêt à maintenir sa porte ouverte aux pays des Balkans, les candidats à l’adhésion doivent, selon lui, travailler davantage à leur démocratisation. 01/03/2010 Source: www.euractiv.fr 2011-07-01


Буџаку: „Да нема етнички предрасуди“


Кандидатите за претседател на мартовските избори во Македонија се во засилен обид да им докажат на гласачите дека токму тие се вистинскиот избор за функцијата. Би Би Си разговараше со претседателскиот кандидат на Демократската Унија за Интеграција Агрон Буџаку кој вели дека ставот на Албанците кон Македонија се менува во ...


Агрон Буџаку преживеа инфаркт


Буџаку бил опериран на Клиниката за кардиохирургија каде му биле вградени два стента. По оперативниот зафат се чувствува добро. Тој вчера заедно со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, требаше да патува во Брисел на средби со високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна соработка Хавиер Солана и еврокомесарот за ...


[TOP 4]

> Agron Buxhaku > News
 
agron budzaku, министерот агрон буџаку, argon budjaku, minister budjaku, агрон буџаку , аргон буџаку, agron budjaku, Agron Budzaku minister, Агрон Буџаку, АГРОН БУЏАКУ, агрон буџаку, agron budzaku biography, Agron Buxhaku Images and more...
load menu