Politikanët dhe zgjedhore, Votojnë në Liria, Të marrin pjesë aktive në Demokraci, Votojnë për Ndryshim, Të referendumit Online
left right close

Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut

> Albania > parti politike > Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut
Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut është e gatshme për mendimin tuaj, dhe mbështetjen e votave. Voto online!
 
photo  PBDNJ

PBDNJ - votojnë për

Partia Bashkimi i të Drejtave të Njeriut është parti politike në Shqipëri. | Κόμμα Ένωσης Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων | The Unity for Human Rights Party
 NO! PBDNJ

PBDNJ - votojnë kundër

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut. Thuaj pse. | Click, if you do not support the PBDNJ. Say why.

Online election results for "PBDNJ" in graph.

graph
Graph online : Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut
Full functionality only if Javascript and Flash is enabled
SQI: Partia Bashkimi i të Drejtave të Njeriut është parti politike në Shqipëri. Kryetar: Vangjel Dule Viti i krijimit: 1992 Spektri politik: politika e pakicave (grekët), liberalizmi burimi ENG: The Unity for Human Rights Party (Albanian: Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Greek: Κόμμα Ένωσης Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων) is a centrist political party in Albania. Founded in 1992, it represents Albania's minorities and is mainly related to the Greek minority, and is the political continuation of Omonoia. The party is currently led by Vangjel Dule, who holds the party's only seat in ...
votojnë për31votojnë kundër   I qartë e mbështesin atë. Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut është mjaft i mirë parti politike. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e mirë, kam shkruar këtu), positive
votojnë për33votojnë kundër   Unë jam kundërvënë me forcë. Zgjedhje Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut është mjaft e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e keqe, kam shkruar këtu), negative
Current preference ratio
votojnë për PBDNJ

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule: “Autorët e Censusit, ...


... manipulatorë të realitetit” Kryetari i PBDNJ-së nuk e ka pëlqyer rezultatin shifror që ka dalë pas regjistrimit të popullsisë gjatë vitit të kaluar. Në këtë intervistë për JAVA ai flet gjithashtu edhe për deklaratat nacionaliste të kryeministrit Berisha dhe projekt-rezolutën çame të propozuar nga PDIU Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut Vangjel Dule duket si më i prekuri nga Censusi i fundit, i cili u kritikua shumë nga aktorë ...


PBDNJ, Dule: Transparenca e zgjedhjeve të 28 Qershorit, ...


...thelbësore Nje dite pas thirrjes se nderkombetareve drejtuar politikes shqiptareve per gjetjen e nje konsensusi mes tyre ka reaguar Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut. Kreu i kesaj force Vangjel Dule ka pershendetur mesazhet e nderkombetareve ndersa ka deklaruar transparenca e zgjedhjeve te 28 qershorit eshte kushti kryesor per bashkepunim. Dule ftoi shqiptaret qe te protestojne me 30 prill kunder keq qeverisjes dhe rrenimit ekonomik. Burimi: BalkanWeb TV (28.4.2010)


PBDNJ: Dënojmë dhunën e policisë ndaj protestuesve


TIRANE - Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut ka shprehur sot qëndrimin e saj të qartë kundër dhunës së policisë ndaj protestuesve mbështetës të opozitës. Kreu i kësaj partie, Vangjel Dule i ka bërë sot apel organeve të policisë që të qëndrojnë në nivelin e kërkesave të shtetit të së drejtës dhe të lirojnë protestuesit e arrestuar. “Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut gjithashtu dënon në mënyrën ...


[TOP 4]

> Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut > News

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, PBDNJ, ka organizuar një tryezë me temë “Të drejtat e Minoriteteve një Ridimensionim Evropian” 10 Dhjetor 2013
Në fjalën e tij në këtë tryezë, kryetari i PBDNJ-së dhe njëkohësisht nënkryetari i kuvendit, Z. Vangjel Dule u shpreh se Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut është e përqendruar kryesisht në të drejtat e minoriteteve kombëtare etnike duke shtuar se ende bëhet shumë pak për mbrojtjen e të drejtave të minoriteteve. Z. Dule […]
Deklaratë për shtyp nga Kryetari i PBDNJ, Z. Vangjel Dule – 18 Dhjetor 2013
Deklarate për Shtyp Tiranë, më 18.12.2013  Zhvillimet e ditës së djeshme në lidhje me statusin e vendit kandidat të BE, nuk ofrohen dhe nuk duhet që të na çojnë  në keqardhje, zhgënjim, dekurajim, por as edhe ne insinuata antieuropiane. Sikurse nuk ka vend as edhe për akuza të ndërsjellta midis krahëve të spektrit politik të […]
Fjala e z. Vangjel Dule ne Tryezen rrumbullaket te organizuar se bashku me Prezencen e OSBE-se ne Shqiperi mbi programin e “parliamentary outreach programme”
Kam nderin te hap kete sesion ne kete tavoline te rrumbullaket te organizuar se bashku me Prezencen e OSBE-se ne Shqiperi dhe qe ka te beje me mbeshtetjen e nje programi shume te rendesishem “parliamentary outreach programme’, i cili ka per qellim te permiresoje pjesemarrjen e publikut ne veprimtarine parlamentare dhe duke kapercyer fushen e […]
Fjala e z. Vangjel Dule ne Tryezen e Dites Nderkombetare te te Drejtave te Njeriut te organizuar nga Avokati i Popullit 9 Dhjetor 2013
Te drejtat e njeriut perbejne nje nga temat me te rendesishme dhe me te trajtuar sot ne boten moderne. Mbrojtja e te drejtave te njeriut eshte ne themel te cdo shteti perendimor sanksionuar jo vetem ne kushtetutat perkatese por edhe ne normat shoqerore. Shqiperia ne keto vite tranzicioni eshte munduar qe te ktheje ne vemendje […] 
partia republikane, partia e te drejtat e njeriut, partia pbdnj e shqiperis, partia per te dreitat e njeriut albania, pbdnj shqiperi, PBDNJ (Shqipëri), partia pbdnj and more...
load menu