Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right

Biography Richard Rybníček

> Slovakia > Politicians > Richard Rybníček
Richard Rybníček Richard Rybníček
Richard Rybníček
Slovenský politik, súčasný primátor mesta Trenčína. | A Slovak politician. The Mayor of Trenčín since 2010.
email

DESCRIPTION OF CANDIDATE: 

Richard Rybníček Biography

SLK:

 

Mgr. Richard Rybníček (* 7. november 1969, Trenčín) je primátor Trenčína, slovenský novinár, bývalý riaditeľ TV JOJ a STV. V roku 2010 kandidoval ako nezávislý na post primátora mesta Trenčín. Voľby vyhral s náskokom vyše 12 000 hlasov a so ziskom vyše 70% hlasov sa ujal 21. decembra 2010 primátorskej funkcie.

 

Richard Rybníček maturoval na strednej ekonomickej škole a vyštudoval televíznu žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Hral na bicie nástroje v kapele Bez ladu a skladu. Pracoval ako vnútropolitický spravodajca ČSTK (neskôr ČTK), denníka SME a agentúry SITA. V roku 1994 absolvoval odbornú stáž v Nemeckom spolkovom sneme v Bonne. V roku 1995 pôsobil ako hovorca primátora Bratislavy. V rokoch 1996–1997 študoval ako štipendista Nadácie Konrada Adenauera politické vedy na Univerzite Friedricha Wilhelma v Bonne. Predtým ako pripravil štart televízie JOJ, bol výkonným riaditeľom Inštitútu pre verejné otázky. Richard Rybníček je tiež spolumajiteľom multimediálnej internetovej televízie Metoo.sk a portálu pozdravdoneba.sk V januári 2003 ho parlament zvolil za ústredného a neskôr generálneho riaditeľa Slovenskej televízie. 10. júla 2006 sa polroka pred koncom svojho štvorročného funkčného obdobia vzdal funkcie, dôvodom podľa neho bola ponuka od spoločnosti Febio TV, ale aj to, že splnil všetko, čo si zaumienil vykonať. Je slobodný.

 

zdroj

19.7.2011

updated: 2013-09-03

icon Richard Rybníček
icon Richard Rybníček

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site. If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..

 
load menu