Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right

Biography Peter Gogola

> Slovakia > Politicians > Peter Gogola
Peter Gogola Peter Gogola
Peter Gogola
Slovenský politik, súčasný primátor mesta Banská Bystrica. | A Slovak politician, the Mayor of Banská Bystrica since 2010.
email

DESCRIPTION OF CANDIDATE: 

Peter Gogola Biography

SLK:

 

Peter Gogola (* 2. decembra 1967, Komárno) je súčasný primátor Banskej Bystrice.

 

Primátor

V komunálnych voľbách v novemberi 2010 kandidoval ako nezávislý kandidát. V svojom volebnom programe sa zaviazal podporovať zamestnanosť a pracovné príležitosti, cestovný ruch, podmienky pre mladú generáciu, istoty pre staršiu generáciu, čistotné a bezpečné mesto, dopravu a šport. Kandidát SDKÚ-DS Martin Baník a nezávislý kandidát Zdenko Haring sa postupne vzdali kandidatúry v prospech Gogolu a proti ľavicovým stranám. Banská Bystrica dovtedy pravicového primátora nemala. Nakoniec Peter Gogola voľby vyhral s 13 842 hlasmi. Na druhom mieste sa umiestnil protikandidát Ľubomír Vážny za koalíciu SMER, SNS, ĽS-HZDS s 10 443 hlasmi.

 

zdroj

19.7.2011

updated: 2013-09-03

icon Peter Gogola
icon Peter Gogola

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site. If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..

 
load menu