Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right

Details NAL

> Czech Republic > Parties > Nová antikapitalistická levice
 NAL  NAL
 NAL
Nová antikapitalistická levice (NAL) je česká krajně levicová protivládní politická strana.
email
email

DESCRIPTION OF CANDIDATE: 

NAL

CZE:

 

Nová antikapitalistická levice (NAL) vznikla koncem roku 2009 na základě výzvy ke sjednocení radikální levice adresované vedle radikálně levicové veřejnosti také Socialistické solidaritě (SocSol), Socialistické organizaci pracujících (SOP), Socialistické alternativě Budoucnost (SAB) a Skupině revoluční mládeže REVO. Její vznik byl inspirován Novou antikapitalistickou stranou (NPA) ve Francii, od které si také propůjčila své logo.

 

Ideologicky se Nová antikapitalistická levice vymezuje jako antikapitalistická. To znamená, že se neomezuje na jeden z radikálně levicových směrů. Vymezuje se naopak jako alternativa k parlamentní levici (ČSSD, KSČM).

 

Nová antikapitalistická levice se na jaře 2010 rozhodla zahájit proces své registrace jakožto politického hnutí. NAL pořádá každoročně Antikapitalistický kemp a snaží se podporovat lidi bez domova. Od dubna 2010 pak provozuje též Antikapitalistickou právní poradnu. Vydává časopis Nová levice.

 

zdroj

4.3.2012

updated: 2013-10-14

icon Nová antikapitalistická levice
icon Nová antikapitalistická levice
icon Nová antikapitalistická levice
icon Nová antikapitalistická levice
icon Nová antikapitalistická levice
icon Nová antikapitalistická levice

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site. If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..

 
load menu