Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right

Biography Gundars Daudze

> Latvia > Politicians > Gundars Daudze
Gundars Daudze Gundars Daudze
Gundars Daudze
Latviešu ārsts un politiķis. | A Latvian physician and politician.
email
email
email

DESCRIPTION OF CANDIDATE: 

Gundars Daudze Biography

LAV:

 

Gundars Daudze (dzimis 1965. gada 9. maijā Rīgā) ir latviešu ārsts un politiķis. 2007.—2010. gadā bija 9. Saeimas priekšsēdētājs, bet 10. Saeimā - Saeimas priekšsēdētāja biedrs. Pārstāv politisko apvienību Zaļo un Zemnieku savienība un tajā ietilpstošo partiju "Latvijai un Ventspilij", šobrīd izstājies no Saeimas sastāva, lai vadītu Valsts prezidenta Andra Bērziņa kanceleju.

 

Politiskā darbība

1997. gadā G. Daudze sācis darbu Ventspils pilsētas domē kā Veselības aizsardzības komisijas priekšsēdētāja vietnieks. 2001. gadā viņš iestājas politiskajā partijā "Latvijai un Ventspilij" un kļva par tās valdes locekli. 2005. gada pašvaldību vēlēšanās G. Daudze tika ievēlēts par Ventspils domes deputātu.

 

2006. gadā 9. Saeimas vēlēšanās no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, kurā piedalījās arī "Latvijai un Ventspilij", G. Daudze tika ievēlēts 9. Saeimā. Tā paša gada novembrī G. Daudze kļuva par Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāru, bet 2007. gada 24. septembrī pēc Induļa Emša atkāpšanās no amata G. Daudze tika ievēlēts par Saeimas priekšsēdētāju. Pēc ievēlēšanas par valsts otro augstāko amatpersonu G. Daudze atstāja Ventspils slimnīcas galvenā ārsta amatu, tomēr turpināja dežūras slimnīcā, lai nezaudētu ārsta kvalifikāciju.

 

Politiskajā darbībā Daudze kritizēts par aicinājumu vēlētājiem nepiedalīties 2008. gada 2. augusta referendumā par grozījumiem Satversmē. Saeimas opozīcija, politologi un mediji apšaubījuši G. Daudzes izpratni par politiku.

 

2010. gada oktobrī ievēlēts 10. Saeimā no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta. Zaudēja Saeimas priekšsēdētāja amatu (par 10. Saeimas priekšsēdētāju ievēlēja Solvitu Āboltiņu), tomēr saglabāja vietu Saeimas prezidijā, kļūdams par Saeimas priekšsēdētājas biedru.

 

Pēc Andra Bērziņa ievēlēšanas par Valsts prezidentu viņš izvēlējās G. Daudzi par prezidenta kancelejas vadītāju. 2011. gada 4. augustā G. Daudze nolika Saeimas deputāta mandātu.

 

avots

 

 

ENG:

 

Gundars Daudze (born May 9, 1965, Riga) is a Latvian physician and politician, Speaker of the 9th Saeima (parliament) of Latvia (2007-2010).

 

source

October 29, 2010

updated: 2013-06-08

icon Gundars Daudze
icon Gundars Daudze

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site. If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..

 
load menu