Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right

Biography Brygida Kuźniak

> Poland > Politicians > Partia Demokratyczna – demokraci.pl > Brygida Kuźniak
Brygida Kuźniak Brygida Kuźniak
Brygida Kuźniak
Polska prawnik i polityk, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. | A Polish lawyer and politician, professor at the Jagiellonian University.
email
email

DESCRIPTION OF CANDIDATE: 

Brygida Kuźniak Biography

POL:

 

Brygida Justyna Kuźniak (ur. 26 września 1966 w Krakowie) – polska prawnik i polityk, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, w latach 2009–2012 przewodnicząca Partii Demokratycznej – demokraci.pl.

 

Wykształcenie i praca naukowa

W 1998 obroniła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego doktorat na podstawie pracy zatytułowanej Zagadnienie sukcesji państw w odniesieniu do powojennych Niemiec. Prowadzi wykłady poświęcone organizacjom międzynarodowym na tym wydziale.

 

Autorka podręczników akademickich poświęconych prawu międzynarodowemu i organizacjom międzynarodowym, m.in. komentarzy do Traktatu Nicejskiego i Traktatu Amsterdamskiego.

 

Należała do Unii Demokratycznej od początku istnienia tej partii. Była związana z Frakcją Społeczno-Liberalną Zofii Kuratowskiej. Później działała w Unii Wolności, przemianowanej w 2005 na Partię Demokratyczną. Trzykrotnie wybierana na radną miasta Krakowa. W 2006 z listy Lewicy i Demokratów została radną sejmiku małopolskiego. Od 1993 do 2007, w każdych kolejnych wyborach parlamentarnych (tj. pięciokrotnie), bez powodzenia kandydowała do Sejmu, a w 2004 (również bezskutecznie) do Parlamentu Europejskiego.

 

10 stycznia 2009 zastąpiła Janusza Onyszkiewicza na stanowisku przewodniczącej Partii Demokratycznej (w głosowaniu pokonała Bogdana Lisa). 21 stycznia 2012 nie uzyskała reelekcji, przegrywając z Andrzejem Celińskim.

 

źródło

April 15, 2010

updated: 2013-02-22

icon Brygida Kuźniak
icon Brygida Kuźniak

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site. If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..

 
load menu