Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right

Biography Aivis Ronis

> Latvia > Politicians > Aivis Ronis
Aivis Ronis Aivis Ronis
Aivis Ronis
Latviešu diplomāts, bijušais Latvijas vēstnieks ASV un NATO. | A Latvian diplomat and politician.
email
email
email

DESCRIPTION OF CANDIDATE: 

Aivis Ronis Biography

LAV:

 

Aivis Ronis (dzimis 1968. gada 20. maijā Kuldīgā) ir latviešu diplomāts, bijušais Latvijas vēstnieks ASV un NATO. A. Ronis nav nevienas politiskās partijas biedrs, tomēr bijis ministrs divās valdībās. No 2010. gada 29. aprīļa līdz 3. novembrim bija ārlietu ministrs Valda Dombrovska valdībā. 2011. gada 25. oktobrī apstiprināts par satiksmes ministru V. Dombrovska trešajā valdībā, līdz ar jaunā ministru kabineta apstiprināšanu. Izglītību ieguvis Rīgas 2. vidusskolā un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Filozofijas nodaļā.

 

Karjera

1989.—1991. gadā A. Ronis strādāja informatīvo programmu nodaļā Latvijas Televīzijā. 1991. gadā sāka darbu Ārlietu ministrijā, bija ministrijas vadošais speciālists, ministra palīgs un preses sekretārs. Kopš 1993. gada darbojies arī diplomātiskajā dienestā. 1993.—1995. gadā bija pirmais sekretārs Latvijas vēstniecībā Zviedrijā. 1995.—1998. gadā A. Ronis bija augsta ranga ierēdnis Ārlietu ministrijā — valsts sekretāra vietnieks.

 

1998. gada 6. maijā Saeimas Ārlietu komisija akceptēja viņa kandidatūru ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka amatam Turcijā, bet no 2000. gada ieņēma vienu no prestižākajiem amatiem Latvijas diplomātiskajā dienestā — Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nozīmēja A. Roni Latvijas vēstnieka amatā ASV. Apspriežot A. Roņa kandidatūru Saeimas Ārlietu komisijā, tā netika vērtēta viennozīmīgi, komisijas priekšsēdētājs Guntars Krasts atzina, ka viņa līdzšinējā sadarbība ar A. Roni nav bijusi sekmīga.

 

2004. gadā A. Ronis kļuva par Latvijas vēstnieku NATO, bet vēl pēc gada pārtrauca darbību diplomātiskajā dienestā un kļuva par Latvijas—Amerikas finanšu foruma valdes priekšsēdētāju. 2009. gada sākumā tika minēts kā potenciāls bezpartijisks premjerministrs pēc Ivara Godmaņa valdības krišanas, tomēr tas neīstenojās un nebija arī oficiāla apstiprinājuma, ka A. Ronis patiesi uzaicināts ieņemt šo amatu.

 

2010. gada 29. aprīlī A. Ronis tika izvirzīts darbam valdībā (koalīciju atstājušās Tautas partijas biedra Māra Riekstiņa vietā) un, ieguvis līdz šim ministru kandidātiem nepieredzētu Saeimas atbalstu (90 balsis par, 1 atturās, neviens nav balsojis pret), tika ievēlēts par Ārlietu ministru V. Dombrovska valdībā, nepārstāvot nevienu no valdības koalīcijā esošajām partijām. Amatu zaudēja 2010. gada 3. novembrī, kad tika apstiprināta jauna valdība.

 

2011. gada 25. oktobrī A. Ronis vēlreiz kļuva par bezpartijisku ministru, ieņemot satiksmes ministra amatu V. Dombrovska trešajā valdībā (politisko atbildību par nozari uzņēmās premjera partija "Vienotība", kā arī Zatlera Reformu partija). 2013. gada 15. janvārī paziņoja par atkāpšanos no ministra amata un marta pirmajā dienā Saeima viņa vietā ministra amatā ievēlēja līdzšinējo ministrijas valsts sekretāru Anriju Matīsu.

 

avots

 

 

ENG:

 

Aivis Ronis (born 20 May 1968) is a Latvian diplomat and politician and was Minister of Foreign Affairs of Latvia from 29 April 2010 to 3 November 2010, from 2011 to 2013 he was Minister for Transport of Latvia.

 

source

October 29, 2010

updated: 2013-06-09

icon Aivis Ronis
icon Aivis Ronis

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site. If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..

 
load menu