Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
left right

Biography Ainārs Šlesers

> Latvia > Politicians > Latvijas Pirmā partija/Latvijas Ceļš > Ainārs Šlesers
Ainārs Šlesers Ainārs Šlesers
Ainārs Šlesers
Latviešu uzņēmējs un politiķis. | A Latvian businessman and politician.
email

DESCRIPTION OF CANDIDATE: 

Ainārs Šlesers Biography

LAV:

 

Ainārs Šlesers (dzimis Ainārs Leščinskis 1970. gada 22. janvārī Rīgā) ir latviešu uzņēmējs un politiķis, bijušais satiksmes ministrs, ekonomikas ministrs un Rīgas vicemērs. Līdz partijas likvidācijai 2011. gadā bija LPP/LC priekšsēdētājs, bijis arī vairāku Saeimu deputāts. 1992. gadā pieņēmis sievas Ineses Šleseres uzvārdu. A. Šlesers ir viens no pazīstamākajiem Latvijas uzņēmējiem, miljonārs un līdzās Aivaram Lembergam un Andrim Šķēlem tiek uzskatīts par vienu no trim ietekmīgajiem "oligarhiem".

 

Politiskā darbība

1998. gadā A. Šlesers sāka darboties politikā un tika ievēlēts 7. Saeimā no paša pirms vēlēšanām izveidotās Jaunās partijas saraksta. No 1998. gada 26. novembra līdz 1999. gada 10. maijam viņš Viļa Krištopana valdībā bija ekonomikas ministrs. 1999. gadā pēc Ministru prezidenta pieprasījuma atkāpās no ministra amata un atgriezās Saeimā. 2000. gadā Jaunā partija sašķēlās un tās izveidotājs A. Šlesers pat tika izslēgts no partijas. Tādēļ bija jāveido jauns politiskais spēks: 2001. gadā A. Šlesers izveidoja Jauno kristīgo partiju, bet 2002. gada oktobrī jau paša izveidotās kristīgi liberālās Latvijas Pirmās partijas sastāvā viņš kļuva par 8. Saeimas deputātu un Ministru prezidenta biedru Einara Repšes valdībā. 2004. gadā pēc Ministru prezidenta pieprasījuma atkāpās no Ministru prezidenta biedra amata un atgriezās Saeimā.

 

2006. gada oktobrī A. Šlesers tika ievēlēts 9. Saeimā, kā arī atgriezās satiksmes ministra amatā A. Kalvīša otrajā valdībā. 2007. gadā apvienojās A. Šlesera vadītā Latvijas Pirmā partija un viens no vecākajiem politiskajiem spēkiem Latvijā - "Latvijas Ceļš", bet A. Šlesers kļuva par vienu no jaunizveidotās partijas LPP/LC līdzpriekšsēdētājiem. Pēc I. Godmaņa valdības krišanas A. Šlesers atgriezās Saeimā un uzsāka gatavošanos 2009. gada pašvaldību vēlēšanām, kurās startēja kā LPP/LC līderis Rīgā un guva atzīstamus panākumus: tika ievēlēts Rīgas domē, izveidoja koalīciju ar "Saskaņas Centru" un kļuva par domes priekšsēdētāja Nila Ušakova vietnieku.

 

Pēc šīs kampaņas A. Šlesers ieguva apzīmējumu "Buldozers". 2010. gada oktobrī viņš tika ievēlēts 10. Saeimā no apvienības saraksta ar pārliecinoši labāko rezultātu Rīgas vēlēšanu apgabalā, tomēr sarakstam kopumā vēlēšanās veicās slikti un, neraugoties uz ievērojamajiem finanšu ieguldījumiem priekšvēlēšanu kampaņā, tas ieguva tikai 8 vietas parlamentā. 2011. gada 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās A. Šlesera vadītā partija piedalījās ar nosaukumu "Šlesera Reformu partija LPP/LC". Neraugoties uz ievērojamajiem finanšu ieguldījumiem priekšvēlēšanu kampaņā, rezultāti bija pieticīgi un saraksts nepārvarēja 5% barjeru. 2011. gada 1. decembrī partijas kongress izlēma par partijas likvidāciju, pirms tam atgriežoties pie iepriekšējā nosaukuma LPP/LC.

 

avots

 

 

ENG:

 

Ainārs Šlesers (born 22 January 1970, Riga) is a Latvian businessman and politician. He was the leader of the LPP/LC and was a deputy of the 7th (from the New Party), 8th, 9th and 10th Saeima (Latvian Parliament), as well as the minister of economics in the cabinet of Vilis Krištopans (1998-1999), minister of transport in the cabinet of Indulis Emsis (2004) and in the beginning of the first cabinet of Aigars Kalvītis (2004-2006) and vice mayor of Riga in 2009-2010.

 

source

October 28, 2010

updated: 2013-06-09

icon Ainārs Šlesers
icon Ainārs Šlesers

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site. If the text contains an error, incorrect information, you want to fix it, or even you would like to mange fully the content of the profile, please contact us. contact us..

 
load menu