Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Valentinas Mazuronis

V.Mazuronis: R.Paksas turi teisę kandidatuoti prezidento rinkimuose

Valentinas Mazuronis 20%

 

© Roko Medonio (Fotodiena.lt) nuotr.

 

Rolando Pakso partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis įsitikinęs, kad partijos vadas gali vėl siekti prezidento posto.

 

E.Kūris „kalba su dvasiomis“

Komentuodamas R.Paksui palankų Strasbūre įsikūrusio Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą, V.Mazuronis kl.lt pirmiausiai pareiškė, kad R.Pakso apkaltos herojai, o ypač – tuomet Konstituciniam Teismui vadovavęs Egidijus Kūris, patyrė fiasko.

„Mano manymu, tai visiškas tų Konstitucijos dvasių fiasko, tų dvasių tėvo, pono Kūrio. Akivaizdu, kad neleidžiant R.Paksui būti renkamam, buvo pažeista Europos žmogaus teisių konvencija. Manau, kad valstybės garbės reikalas yra nedelsiant šitą dalyką ištaisyti. Yra du variantai: arba mūsų Konstitucija prieštarauja esminėms žmogaus teisėms, arba tos dvasios, su kuriomis kalbėjo ponas Kūris, yra ne visiškai tos ir kalbėjo ne visiškai tą“, - ironizavo politikas.

 

Į prezidentus – be kliūčių?

Pasak jo, EŽTT sprendimas atveria R.Paksui kelią į prezidento postą. Esą jeigu partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis sumanys kandidatuoti prezidento rinkimuose, o jam tai bus uždraustai, tai bus dar vienas šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas.

„Manau, kad EŽTT sprendimas reiškia, kad R.Paksui turi būti sudaryta galimybė būti renkamam į bet kokias pareigas. Puikiai žinote, kad bet kuris išrinktas Seimo narys turi galimybę tapti Seimo pirmininku. O Seimo pirmininkas, išvykus iš šalies prezidentui, automatiškai eina prezidento pareigas. Teigti, kad (R.Paksas – red. past.) gali būti renkamas į Seimą, o negali būti renkamas prezidentu, yra jokios logikos neturintys dalykai. O išrinkti ar neišrinkti – piliečių teisė. Bet koks sprendimas, uždraudžiantis R.Paksui dalyvauti bet kokiuose rinkimuose, reikštų, kad mūsų valstybė pasisako prieš EŽTT sprendimus ir nepripažįsta, kad mes esame ES dalis“, - tvirtino V.Mazuronis.

Pasak jo, mėginimai atskirti R.Paksą nuo prezidentūros yra „desperatiškas jėgų, kurios įvykdė valstybės perversmą nušalinant prezidentą, bandymas išlaikyti gerą miną“.

 

Konstitucijos taisyti nesiūlo

Anot pašnekovo, Konstitucijos po EŽTT sprendimo turbūt nereikia keisti – esą R.Pakso apkaltą sąlygojo ne pati Konstitucija, o tos pačios „konstitucinės dvasios, su kuriomis kalbasi ponas Kūris“.

„Tai yra valstybės, valstybės vadovų, Seimo pirmininkės, Prezidentės, viso Seimo garbės klausimas. Ar mes gyvensime su įstatymas ar galbūt net Konstitucija, pažeidžiančia žmogaus teises, ar mes visa tai ištaisysime? Tereikia atstatyti dvasių įpūstą netiesą“, - reziumavo V.Mazuronis.

Primename, kad EŽTT ketvirtadienį konstatavo, jog įstatyme įtvirtintas „nuolatinis“ ir „neatšaukiamas“ draudimas R.Paksui kandidatuoti į valstybės postus, kurie reikalauja duoti priesaiką, yra neproporcinga. .

 

Šarūnas Černiauskas

 

 

2011-01-06

Šaltinis: klaipeda.diena.lt

30.01 .2011


Kira -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu