Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Tautos Prisikėlimo Partija

Susijungė Seimo liberalcentristų ir Tautos prisikėlimo partijos frakcijos

Tautos Prisikėlimo Partija 22%

 

Valdančiosios partijos - Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) bei Tautos prisikėlimo partija (TPP) - Seime jungiasi dirbti į vieną frakciją.

 

 

Frakcijos seniūnu yra liberalcentristas Algis Čaplikas.  P.Lileikis

 

„Šiandien buvo sujungta bendra frakcija, kuri turi 12 narių. Išrinktas seniūnu Algis Čaplikas, pavaduotoja - Arūnė Stirblytė ir Vytautas Bogušis“, - antradienį žurnalistams sakė TPP lyderis Arūnas Valinskas.

 „Visi suprantame, kad smulkūs ir nestabilūs dariniai Seime neduoda naudos Seimo darbui, todėl mūsų susijungimas dėl bendrų tikslų, mano manymu, yra sveikintinas.

 

Turėsime ketvirtą pagal dydį Seimo frakciją, o tai reikš, kad ir stabilumo bus daugiau, ir darbai judės greičiau“, - teigė A.Čaplikas.

Valdančiosios koalicijos viduje konsolidacija yra geras dalykas, antradienį sakė premjeras Andrius Kubilius, komentuodamas dviejų koalicijos partnerių sprendimą dirbti bendroje frakcijoje Seime.

„Konsolidacija koalicijos viduje yra gerai“, - žurnalistams antradienį sakė A.Kubilius, vadovaujantis Tėvynės sąjungai- Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD).

 

Jungtinės frakcijos nariais noro tapti nėra deklaravę iki susijungimo LiCS frakcijai priklausęs Arminas Lydeka bei TPP frakcijai atstovavusi Asta Baukutė.

„Mes laukiame kol kas, yra išvykęs į komandiruotę A.Lydeka, ir kol kas Seime nebuvo pasirodžiusi šioj sesijoj A.Baukutė. Kol kas laukiame jų apsisprendimo“, - sakė A.Valinskas.

Spalio mėnesį kūdikio susilauksianti A.Baukutė Seimo posėdžių sekretoriatui įteikė prašymą išbraukti ją iš TPP frakcijos, tuo metu prie jungtinės - nesijungė, tad ji automatiškai tampa Mišrios Seimo narių grupės nare.

 

A.Čapliko teigimu, Seime „tektoniniai lūžiai“ vyko ir tebevyksta ir kai kurių Seimo narių neapsisprendimai ir blaškymaisi sukelia daug nerimo arba neaiškumo.

„Manyčiau, tai reikia pabaigti, gal ir tie bėgiojantieji turėtų suprasti, kad nėra, kur bėgti“, - teigė jis.

A.Valinskas tikino, jog frakcijų susijungimas vyko „ne iš bėdos“, su minimaliu frakcijos funkcionavimui būtinu narių skaičiumi balansuojant ant išnykimo ribos, o tai esąs seniai planuotas procesas, siekiant įgauti daugiau įtakos koalicijoje.

 

„Susijungimas buvo tam, kad būtų galima dirbti priimant sprendimus valdančiojoj daugumoj, kai frakcija yra vieninga ir didesnė, be jokios abejonės, ji turi didesnį svorį, ir mes tai pradėjome dar nuo pernai metų rudens“, - sakė A.Valinskas.

Jungtinė frakcija valdančiojoje koalicijoje yra antra pagal dydį. 45 narius turi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 11 - Liberalų sąjūdis.

Anot A.Čapliko, dėl parlamentinių frakcijų susijungimo perrašyti koalicijos sutarties nereikės, nes ją pasirašė partijų lyderiai.

 

„Artimiausiu metu didžiausiems partneriams pateiksime ir savo matymą, ką reikėtų artimiausiu metu spręsti. Kalbame apie viską - apie sveikatos reformą, tiesioginius mero rinkimus, ar ne laikas peržiūrėti mokestinę politiką. Ekonomika atsigauna“, - teigė liberalcentristas.

Be šių dviejų partijų valdančiajai koalicijai, neturinčiai formalios daugumos, dar priklauso Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai ir Liberalų sąjūdis. 

 

 

2010-09-21

Šaltinis: www.lrytas.lt

31.01.2011


Kira -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu