Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
 Strana maďarskej komunity - MKP

SMK: Praktiky podplácania Rómov odsudzujeme

Strana maďarskej komunity - MKP 38%

button ElectionsMeter.com

Strana maďarskej koalície (SMK) sa dištancuje od tvrdenia predsedu Strany rómskej únie (SRÚ) Františka Tanka o sľubovaní peňazí Rómom za to, že sa pri sčítaní ľudu prihlásia k maďarskej národnosti. V reakcii na dnešné vyjadrenia Františka Tanka to pre TASR uviedla hovorkyňa SMK Eva Dunajská.

"SMK takéto praktiky odsudzuje, ako to odsudzovala vždy aj v minulosti," zdôraznila Dunajská.

Aj strana Most-Híd podľa svojej tlačovej tajomníčky Nory Czuczorovej vylučuje, že má niečo spoločné so sľubovaním peňazí Rómom za to, že sa pri sčítaní ľudu prihlásia k maďarskej národnosti.

"Práve naopak, strana Most-Híd vo svojej kampani nabáda občanov, aby sa prihlásili ku svojej vlastnej národnosti. V tomto duchu strana odštartovala povzbudzujúcu kampaň 15. marca, ktorej súčasťou budú aj viacjazyčné, okrem iného aj rómke, billboardy," vyhlásila Czuczorová. Dodala, že Most-Híd odsudzuje praktiky platenia za prihlásenie sa k národnosti a dištancuje sa od nich.

...

 

Zdroj: TASR


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu