Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Saskaņas Centrs

Vēsture un politika – ko sola «Saskaņas centrs»?

Saskaņas Centrs 46%

Raksts publicēts laikrakstā “Latvijas Avīze” (Nr 118, 18. – 20. jūnijs)

 

Grāmata “Nākotnes melnraksti: Latvija 1934. – 1940.”

 

Šajās dienās aprit 61 gads kopš traģiskajiem 1940. gada 16. un 17. jūnija notikumiem, kad PSRS militāro draudu iespaidā Latvijas valdība bija spiesta pakļauties Maskavas ultimātam un ielaist Latvijas teritorijā neierobežotu PSRS karaspēku. Dažas dienas vēlāk PSRS speciālais sūtnis Latvijā A. Višinskis sastādīja jauno Latvijas valdību. Latvija nonāca pilnīgā padomju armijas varā, kas saskaņā ar 1909. gada Hāgas un 1949. gada Ženēvas starptautiskajām konvencijām ir būtiska okupācijas pazīme. Iesākās Latvijas nelikumīga inkorporācija Padomju Savienībā un tālākais latviešu tautas ciešanu ceļš.

 

Tāda ir starptautiski pieņemtā notikumu gaita Latvijā, uz kuras pamata vairākums padomju blokā neietilpstošo pasaules valstu vēlāk neatzina tās iekļaušanu PSRS, uzskatot to par nelikumīgas okupācijas sekām. Uz šā pamata tika atjaunota Latvijas valstiskā neatkarība, nevis no jauna dibināta Latvijas valsts.

 

Lasīt vairāk: RoberstZile (18. jūnijs, 2011)


martina -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Latvia > Parties > Saskaņas Centrs
 
load menu