Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej

Mędzy Solidarnością a Samoobroną

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 46%

button ElectionsMeter.com

Kolejny wpis z “Przeglądu prasy”. Tym razem szef sportu w TVP, Robert Korzeniowski w Polska de tajms…

Otóż nasz medalista stwierdził, że wzywanie do odejścia Laty (Lato musi odejść) jest porównywalne do wzywania samoobrony do odejścia Balcerowicza.

Nie brakuje też porównań z drugiej strony barykady, ruchu kibicowskiego do Solidarności.

Zgadza się, że “trochę” to przesadzone.

Bardziej zaskakuje jednak porównanie Korzeniowskiego. Nie pamiętam bowiem, żeby Balcerowicz, postać w sumie już legendarna, rozdawał sobie i swoim pracownikom jakieś kolosalne premie i usprawiedliwiał to tym, że pracownik musiał się nachodzić po Warszawie by znaleźć nową siedzibę dla ministerstwa, za co dostawał kilka tysięcy brutto (to ostatnie to kluczowe, wg. Laty słowo). A że chodził kilka razy to kilka razy dostał premię, a złośliwi to sumują.

Nie przypominam sobie, żeby Balcerowicz wziął Urbana na rzecznika ministerstwa i urządzał spotkania z fikcyjnymi przedstawicielami niezadowolonego ludu. W końcu nie przypominam sobie, by Balcerowicz najważniejszym urzędnikiem w ministerstwie uczynił swojego niekompetentnego kolegę.

I nie przypominam sobie, by te wszystkie działania Balcerowicza, których nie było, odbyły się w chwili największego kryzysu gospodarczego. Gdyby tak bowiem było, to nie sądzę, by znalazł się idiota, który by go bronił. Zostałby natychmiast zdjęty.

Są ludzie, którym forma rządów Laty nie przeszkadza. Są ludzie, którzy takie działania usprawiedliwiają. Czasami są to ludzie, którzy reklamowali firmę ubezpieczeniową i w cenny czas antenowy wrzucali organizowane przez siebie zawody sponsorowane przez tę firmę. W państwowej telewizji. To się nazywa reklama.

Czytam sobie te komentarze, oglądam działania tych ludzi i z przykrością stwerdzam upadek kolejnych legend.

Ale on może powiedzieć to co powiedział Maradona. Ma pełne poparcie władz TVP. Choćby dlatego, że do sportu i tak nikt się nie miesza. Dlaczego? Z prostego względu. Przypomnę tu swoją rozmowę z pewnym posłem z PiSu, którą wrzucałem tu przy jakiejś innej okazji. Zapytałem: “Dlaczego oddaliście samoobronie komisję sportu? Przecież to kompromitacja”. Odpowiedź: “Mamy koalicję, więc coś musieli dost. ć. Myśli pan, że lepiej gdybyśmy oddali im gospodarkę?”

Myślę że nie. Wiem że nie. I oni też to wiedzą.

 

Źródło: Wawrzyn Info (19.10.2009)


martina -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu