Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Robert Fico

Fico:Nebudeme rešpektovať verejne zvoleného gen. prokurátora

Robert Fico 38%

button ElectionsMeter.com

Novelou zákona o prokuratúre chce koalícia dostať prokuratúru a súdy pod politickú kontrolu, vyhlásil to dnes šéf Smeru-SD Robert Fico. Ministerka Žitňanská mu odkázala, že má plný mandát od ľudí a pripomenulal, že zverenie spravodlivosti Mečiarovi a Harabinovi mu prehralo voľby.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská normou podľa neho ruší ústavnú podstatu nezávislého postavenia prokuratúry a šéfovi rezortu spravodlivosti dáva oprávnenia riadiť Generálnu prokuratúru. „Je to protiústavné vytvorenie štátneho zastupiteľstva,“ zdôraznil Fico.

Predseda Smeru-SD kritizoval aj plánovanú verejnú voľbu generálneho prokurátora, ktorú označil za nedemokratickú. Ak sa jeho strana po najbližších parlamentných voľbách stane súčasťou vládnej koalície, nebude podľa neho rešpektovať generálneho prokurátora zvoleného vo verejnej voľbe. Novelu zákona o prokuratúre označil za „šialenstvo“ a vládnej koalícii nejde o nič iné, iba o výmenu všetkých okresných a krajských prokurátorov s cieľom dosiahnuť stav, keď „podobne ako na súdoch budú aj na prokuratúre robiť iba nominanti koalície.“

Fico je presvedčený, že polícia, súdy a prokuratúra majú vláde slúžiť na kriminalizáciu opozície. „To, čo robíte, vážená pani ministerka, na súdoch a v prokuratúre, je obyčajná normalizácia, a nie demokratizácia súdnictva a prokuratúry,“ vyhlásil. Žitňanská podľa Fica celú svoju činnosť sústredila na hľadanie odpovede na jedinú otázku - Čo s Harabinom. Ako tvrdí, šéfka justície nerieši skutočné problémy a venuje sa politikárčeniu. „Odsúdili ste nezávislú prokuratúru na trest zániku . jej neprítomnosti,“ adresoval Žitňanskej, ktorá sa podľa neho bojí argumentov.

...

 

Zdroj: topky.sk


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Robert Fico
 
load menu