Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Richard Sulík

Sulík: Slovensko má sovietsky systém prokuratúry

Richard Sulík 26%

button ElectionsMeter.com

Koalično-opozičné hádky o novom generálnom prokurátorovi opäť ožívajú. Aj to je dôkazom toho, že sa blíži termín, kedy by sa mali poslanci k tejto otázke opätovne vrátiť. Kompromisný kandidát, či aspoň dohoda na spôsobe jeho voľby sa pritom stále nečrtá.

Ako totiž povedal predseda parlamentu a SaS Richard Sulík v relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy, jedno stretnutie zástupcov naprieč politickým spektrom už bolo, ale zmenu názorov zúčastnených to neprinieslo.

"Nevidím priestor na dohodu. Opozícia má totiž iné predstavy o generálnom prokurátorovi než koalícia," skonštatoval Sulík.

Zmena nielen osoby, ale aj celkového fungovania tohto orgánu, sa podľa lídra liberálov musia prijať aj preto, že vsúčasnosti má Slovensko stále sovietsky systém prokuratúry, ktorý jej dáva príliš veľké právomoci.

...

Zdroj: aktual ne.sk


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Richard Sulík
 
load menu