Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Peter Chudík

Oprava cesty okolo Sekčova

Peter Chudík 20%

button ElectionsMeter.com

Štvorprúdovú cestu okolo sídliska Sekčov v Prešove, ktorá je v kritickom stave, plánuje opraviť Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja v máji. Odhadované rozpočtové náklady rekonštrukcie asfaltového krytu vozovky predstavujú okolo 430 tis. €. Správca komunikácie však nemá na to finančné zdroje, lebo pre minuloročné povodne cestári minuli všetky prostriedky určené na rekonštrukcie ciest. Prešovský župan Peter Chudík navrhuje opraviť tento kritický úsek komunikácie z rezervného fondu samosprávy, návrh musia ešte schváliť krajskí poslanci. Rokovanie zastupiteľstva stanovili na utorok 19. apríla.

Hovorkyňa samosprávneho kraja Veronika Fitzeková uviedla, že ide o jeden z najkritickejších bodov regionálnej cestnej siete v krajskom meste. Týka sa to frekventovanej komunikácie III/068015 Prešov – Ľubotice. Správca komunikácie sa rozhodol odstrániť z povrchu vozovky výtlky frézovaním. Havarijný stav vozovky spôsobil prejazd ťažkých tranzitných vozidiel, na ktoré nie je táto komunikácia konštrukčne stavaná.


...
 
 
Zdroj: patriot.sk

jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Peter Chudík
 
load menu