Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Peter Chudík

Chudík: „Keby bol vývoj taký, aký bol dosiaľ..."

Peter Chudík 20%

button ElectionsMeter.com

Je cesta ľavicová či pravicová?

(kw) - Možno sa to niekomu bude vidieť ako príliš „prízemná“ téma, ale vôbec si to nemyslím. Financie sú totiž základom každého dobrého gazdovania. Najmä o nich sme si podebatovali s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Petrom Chudíkom (Smer – sociálna demokracia). Začal som takzvanými podielovými daňami. Tie sú hlavným zdrojom príjmov samosprávnych krajov. Sú to dane s príjmov fyzických osôb, ktoré vyberá štát, a potom časť z nich „presúva“ samosprávnym krajom. Preto sú samosprávne kraje dosť závislé od toho, aká je nezamestnanosť. Ale to už je trošku iná téma.
• Ako to vyzerá s podielovými daňami v tomto roku? Bude ich „dosť“ pre PSK?
- Zatiaľ, za prvé tri mesiace, sa to napĺňalo zhruba tak, ako sme s tým rátali pri zostavovaní návrhu rozpočtu. Je plus, trošku maličké plus. Ťažko však predpokladať, ako to bude do konca roka. Keby bol vývoj taký, aký je dosiaľ, nebudeme musieť krátiť rozpočet a v podstate môžeme ís. na rozpočet, aký bol v roku 2007.

 

...

 

 

Zdroj: presovsky-vecernik.noviny24.sk


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Peter Chudík
 
load menu