Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Pavol Frešo

Pre BSK a vinohradníkov je problémom lacné víno z dovozu

Pavol Frešo 42%

button ElectionsMeter.com

Domáci vinohradníci si zaslúžia podporu a ochranu proti dovozu lacného vína zo zahraničia. Zhodli sa na tom v závere týždňa predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo, štátny tajomník Ministerstva financií (MF) SR Vladimír Tvaroška a predseda združenia Malokarpatská vínna cesta Milan Pavelka.

Išlo o prvé trojstranné rokovanie na Úrade BSK k pripravovaným legislatívnym zmenám v oblasti spotrebných daní, ktoré sa majú dotknúť aj vinohradníkov.

Podľa informácií ministerstva financií 60 percent produkcie vína pochádza zo zahraničia, pričom časť z nich tvoria napríklad lacné škatuľové vína. MF SR je podľa Tvarošku pripravené finančne podporiť vinohradníkov formou časti výnosu dane z vína vo výške 40 percent, čo je úroveň domácej produkcie. V zahraničí existujú na podporu vinohradníctva tzv. vinárske fondy. "Trváme na tom, že peniaze musia ísť tým, ktorí obrábajú vinice," povedal Frešo. Podľa podpredsedu BSK Iva Nesrovnala je nevyhnutné poskytnúť vinohradníkom aj podporu v rámci územného plánovania a krajinotvorby. "Plochy vinohradov nám ubúdajú, čo narúša tradičný ráz mikroregiónov v rámci Bratislavské. o kraja," vysvetlil Ivo Nesrovnal.

 

...

 

 

Zdroj: balive.sk


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Pavol Frešo
 
load menu