Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Pavel Hagyari

Pavel Hagyari: „Kytica je vtedy pekná, keď je pestrá...“

Pavel Hagyari 56%

button ElectionsMeter.com

V rámci kampane pred blížiacim sa sčítaním ľudu 2011 vystúpilo Tanečné divadlo Ifjú Szivek – Mladé srdcia s programom Listy vo štvrtok v Humennom a následne v piatok 25. marca 2011 v metropole Šariša - v Prešove.

Svojim piatkovým večerným programom na Malej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove prispelo k atmosfére porozumenia a spolupráce, ktorá častokrát absentuje v našej spoločnosti. Na podujatí sa zúčastnil primátor Prešova JUDr. Pavel Hagyari, krajský predseda Most-Híd v Prešovskom kraji Marián Straka, poslanci mestského zastupiteľstva za koalíciu SDKÚ-KDH-SaS-MOST-HÍD Andrea Turčanová, Vasiľ Janko a Stanislav Grega a viacerí predstavitelia rusínskych organizácií. Nechýbali ani zástupcovia rómskej menšiny.

V programe pod názvom „Listy - sčítanie obyvateľstva 2011“ ktorý v úvode predstavil choreograf Dušan Hégli, súbor predstavil tanečnú kultúru viacerých národností žijúcich na Slovensku. Divák v preplnenom hľadisku ocenil prezentáciu tancov a hudby maďarskej, slovenskej, rómskej, rusínskej a židovskej národnosti, odrážajúcich etnickú pestrosť Slovenskej republiky.

Ako povedal JUDr. Pavol Hagyari, primátor mesta Prešov „kytica je vtedy pekná, keď je pestrá a k takejto pestrosti prispievajú do kytice kultúry Slovenska aj jednotlivé národnosti, ktoré ju svojimi osobitosťami obohacujú“. Zároveň ocenil vystúpenie hosťujúceho tanečného divadla, jeho umeleckú a spoločenskú stránku, ako aktuálny príspevok k blí. žiacemu sa sčítaniu obyvateľstva a jeho očakávanému úspešnému priebehu.

 

...

 

 

Zdroj: pis.sk


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Pavel Hagyari
 
load menu