Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Pavel Hagyari

Hagyarimu zoberú vodičský preukaz, rozhodol tak Najvyšší súd

Pavel Hagyari 56%

button ElectionsMeter.com

Prešovský primátor Pavel Hagyari príde za propagačnú jazdu mestským midibusom na rok o vodičský preukaz. Okrem toho bude musieť zaplatiť 300-eurovú pokutu. Rozhodol o tom Najvyšší súd.

Prešovskí policajti sankcionovali primátora po tom, ako si 1. mája 2009 sadol za volant nového midibusu mestského dopravného podniku a previezol v ňom zástupcov médií a niekoľko cestujúcich z centra mesta cez mestskú časť Dúbrava a Šidlovec. Hagyari nemal na vozidlo s kapacitou asi 30 osôb vodičské oprávnenie a policajti ho potrestali sankciou na spodnej hranici.

Bývalý advokát Hagyari sa preto obrátil so žalobou na prešovský krajský súd. Ten 17. decembra 2010 síce uznal primátora vinného zo spáchania priestupku, vec však chcel vrátiť policajnému správnemu orgánu, pretože vraj postupoval nesprávne pri uložení sankcie. Podľa krajského súdu mali policajti rozlišovať uloženie pokuty a zákaz činnosti vedenia motorového vozidla ako dve samostatné sankcie.

Z krajského súdu sa prípad dostal až na najvyšší súd, ktorý verdikt prvostupňového súdu zmenil tak, že Hagyariho žalobu zamietol. Skonštatoval, že prešovskí policajti pri uložení sankcie rozhodli podľa zákona.


...
 
 

jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Politicians > Pavel Hagyari
 
load menu