Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Partia Demokratyczna – demokraci.pl

Partia Demokratyczna puka od spodu

Partia Demokratyczna – demokraci.pl 34%

button ElectionsMeter.com

Rygida Kuźniak chce wyprowadzić Partię Demokratyczną z politycznego niebytu. Na razie robi dużo w małych sprawach, zaniedbując te ważniejsze. Sympatyczna nie oznacza skuteczna.

Demokraci zrobili sobie bardzo fajną stronę internetową. Często jednak brakuje na jej nowych treści, bo mała partia, to mało działań do opisania. Demokraci zorganizowali ostatnio trochę happeningów w stylu walczymy z KRUS-em czy informatycznym wykluczeniem. Inicjatywy warte uwagi , ale za dużego kapitału politycznego się na nich nie zbije. Zwykłych obywatelu raczej mało takie sprawy obchodzą. Chcą chleba i igrzysk, a PD o pierwszym się nie zajmuje, a drugim się brzydzi.

Z drugiej strony ofensywa polityczna Pawła Piskorskiego spowodowała, że z partii zaczęli odchodzić działacze, w tym wszyscy trzej posłowie. Ponoć PD rozpadła się na Pomorzu. Byli PeDecy wolą żyć w nadziei, że Piskorski okaże się cudotwórcą, który z pomocą mitycznych 130 milionów przełamie magiczną granice 5 proc. A jak się pije piwo, to wydaje się takie proste.

Kończy się na tym, że sami członkowie partii zaczęli przebąkiwać o samorozwiązaniu. Dopóki jednak Kuźniak ma nadzieję, dopóki państwo dopłaca miliony do tego interesu, doputy pomarańczowy żagiel nie zostanie zwinięty. Wszystko zmieni się jednak za rok po potrójnych wyborach. PD pewnie znów nie dostanie się do Sejmu. Kandydat na prezydenta zdobędzie poparcie w granicach 1 proc. lub partia poprze Olechowskiego, który pewnie nawet o niej nie wspomni, a samorządowcy stracą mandaty, które zdobyli dzięki sojuszowi z lewicą. I Tinki Winki powie PAPA

 

Ostatni. całkiem dobra wiadomość dla PD – są piątą siłą polityczną w kraju z 1,8 proc poparcia.

 

Źródło i więcej: Polityczny Plankton (8.11.2009)


martina -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu