Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
MOST-HÍD

R. Chmel odporúčal opozícii nespájať priveľmi Most-Híd s Bud

MOST-HÍD 20%

button ElectionsMeter.com

Strana Most-Híd nemá žiadny kontakt s Budapešťou, Fideszom či maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Na pôde parlamentu to v piatok (1.4.) vyhlásil vicepremiér pre menšiny a podpredseda Mostu-Híd Rudolf Chmel.

Odporúčal preto kritikom Mostu-Híd a novely zákona o používaní jazykov národnostných menšín opatrnejšie zaobchádzať s pojmami ako Budapešť, Fidesz či Viktor Orbán v súvislosti so stranou Bélu Bugára. "Nemáme doslova žiadny kontakt. O príčinách nebudem teraz hovoriť, ale sme suverénna strana a ak dovolíte, naša hrdosť nie je založená na etnickej báze, ale na univerzálnejšom a hlbšom humánnejšom pocite," odkázal opozícii.

Chmelov stranícky šéf Béla Bugár dnes v televízii TA3 povedal, že maďarský premiér svojimi krokmi často komplikuje situáciu Mosta-Híd, ktorý sa snaží reálne riešiť nárdnostné problémy na Slovensku. "Ja osobne si neprajem, aby Viktor Orgán takto zasahoval do zákonodarnej iniciatívy, či už nás, alebo parlamentu," vyhlásil.

...

Zdroj: TASR


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Parties > MOST-HÍD
 
load menu