Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
MOST-HÍD

Most-Híd a LMP chcú užšiu spoluprácu, aby zlepšovali vzťahy

MOST-HÍD 20%

button ElectionsMeter.com

Most-Híd a opozičná maďarská parlamentná strana LMP majú záujem o užšie vzájomné vzťahy a spoluprácu, ktorá by mohla pomôcť slovensko-maďarským vzťahom. Informovali o tom šéf Mosta-Híd Béla Bugár a predseda klubu strany LMP András Schiffer po dnešnom spoločnom rokovaní.

"Dohodli sme sa, že bude užitočné pre obidve strany, ak budeme mať oveľa užšie kontakty. Budeme ich využívať na výmenu informácií a na rýchlu reakciu v prípadoch, keď to bude nutné. Budeme sa informovať navzájom o tom, čo sa kde chystá a keď to budeme vedieť, môžeme sa na to pripraviť," povedal Bugár v súvislosti aj s prípravou legislatívy na Slovensku a v Maďarsku.

Schiffer ocenil úsilie, ktoré Most-Híd ako súčasť vlády doteraz vykonával. Dodal, že LMP považuje Bugárovu stranu za maďarskú. Tí, ktorí Most-Híd za takú stranu nepovažujú, urážajú voličov maďarskej národnosti. Pokiaľ ide o to, že Most-Híd sa neprofiluje ako výlučne etnická strana, ale ako strana spolupr&aac. te;ce, Schiffer poznamenal, že LMP nechce rozhodovať o tom, kto je pre zastupovanie menšín lepší. Či čisto etnická strana, akou je SMK, alebo strana ako Most-Híd.

...

Zdroj: TASR


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

Back to poll: > Slovakia > Parties > MOST-HÍD
 
load menu