Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Miloslav Ransdorf

Zásah v Libyi jen s mandátem RB OSN

Miloslav Ransdorf 45%

button ElectionsMeter.com

Ransdorf: Vojenský zásah by legitimizoval Kaddáfího a ve skutečnosti by povstalcům podrazil nohy

PRAHA – Vláda je přesvědčena, že případný vojenský zásah západních států v Libyi zmítané občanskou válkou musí být podmíněn mandátem Rady bezpečnosti (RB) OSN. Včera to prohlásil premiér Petr Nečas. KSČM rovněž vnímá mandát OSN jako nezbytnou podmínku, ale doporučuje se vojenskému úderu vyhnout zcela.

»Vláda ČR jednoznačně zastává názor, že případný vojenský zásah v Libyi může proběhnout jen na základě mandátu RB OSN,« řekl Nečas po včerejším zasedání vlády a dodal, že kabinet vnímá především rizika energetické bezpečnosti, která jsou s libyjskou krizí spojena, a s tím také schválil mandát pro prezidenta Václava Klause, který bude od pátku zastupovat Českou republiku na mimořádném summitu EU k dění v severní Africe. Sám Klaus již před časem řekl, žena summitu nebude podporovat vnější vojenský zásah proti režimu Muammara Kaddáfího.

...

Zdroj: Halo noviny

http://www.halonoviny.cz/articles/view/217474


jarmilka -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu