Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Miloslav Ransdorf

Miloslav Ransdorf: "Výsledek KSČM je přijatelný"

Miloslav Ransdorf 45%

button ElectionsMeter.com

Praha - Komunisté považují slovy lídra kandidátky Miloslava Ransdorfa svůj výsledek zhruba 14 procent v eurovolbách za přijatelný. Prokázalo se prý, že strana zůstává třetí nejdůležitější silou po ODS a ČSSD. Přesto KSČM plánuje změny ve své strategii, chce prý lépe komunikovat o své politice. Do začátku léta by také měla strana dokončit vnitřní audit vedení a dosavadního směřování. Ransdorf dodal, že současný stav, kdy o přízeň voličů bojují dvě hlavní strany OSD a ČSSD, považuje za ohrožení demokracie.

 

Zleva: Miloslav Ransdorf, předseda KSČM Vojtěch Filip a Vladimír Remek"KSČM se profiluje jako pojistka české demokracie proti těm, kteří si chtějí podrobit a kolonizovat český stát, to jsou právě vedení těch dvou stran, ODS a sociální demokracie," řekl novinářům Ransdorf.

KSČM, kterou dosud v Evropském parlamentu zastupovalo šest europoslanců, obhájila nyní o dvě křesla méně. V europarlamentu tak zůstanou Ransdorf, Vladimír Remek, Jiří Maštálka a Jaromír Kohlíček. Na rozdíl od minulého funkčního období tak nebude české komunisty zastupovat žádná žena, komunistické řady neozvláštní ani žádná nová tvář.

Předseda strany Vojtěch Filip novinářům řekl, že výsledek hodnotí jako určitý posun k lepšímu oproti krajským a senátním volbám na podzim loňského roku. S předchozími eurovolbami v roce 2004 ale nelze prý dnešní výsledek srovnávat, protože tehdy panovala jiná situace.

Filip dodal, že se strana bude výsledky voleb a jejich vyústěním pro další směřování KSČM věnovat 20. června na zasedání ústředního výboru.

Prioritou komunistických europoslanců v novém Evropském parlamentu prý bude především boj s ekonomickou krizí.

Eurovolby vyhrála ODS s více než 31 procenty hlasy. Následovala je ČSSD s 22,4 procenty. Pětiprocent. í hranici překročila, kromě KSČM, také KDU-ČSL s 7,65 procenty hlasy.

Autor: ČTK

 

Čtěte: ČESKÉ noviny.cz - 08.06.2009


cici -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu