Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Ľudová strana - HZDS

ĽS-HZDS chystá pre voličov predvolebnú pieseň

Ľudová strana - HZDS 47%

button ElectionsMeter.com

Vladimír Mečiar (Foto: TASR/Tomáš Halász)Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) plánuje v rámci kampane pred júnovými parlamentnými voľbami oslovovať ľudí nielen svojím programom, ale aj piesňou.

 

S jej tvorbou sa však hnutiu Vladimíra Mečiara zatiaľ veľmi nedarí. "Pracovali sme na pesničkách, boli predložené štyri, ale neprešli," povedal predseda ĽS-HZDS Mečiar, podľa ktorého totiž návrhy nemali to, "čo sa od volebnej pesničky čaká".

 

Líder najmenšej koaličnej strany však nezúfa a tvrdí, že ak aj pieseň napokon na mítingoch nezaznie, ĽS-HZDS si poradí aj bez nej. "Pretože naši ľudia spievajú najmä slovenské ľudové pesničky a tam nájdete všetko. Od pesničiek pracovných, cez ľúbostné, zábavné, je tam toho strašné bohatstvo. A to, čo je tajná zbraň HZDS, máme ľudí, ktorí to vedia spievať," vyhlásil.

 

ĽS-HZDS už v minulosti volebnú pieseň mala, a to v roku 1994. Vivat Slovakia naspievali niektorí vtedajší vrcholní predstavitelia strany vrátane súčasného prezidenta SR Ivana Gašparoviča a europoslanca Sergeja Kozlíka. Nechýbali ani predseda Mečiar, poslankyňa Katarína Tóthová a jej niekdajšia kolegyňa Oľga Keltošová či bývalý šéf SIS Ivan Lexa.

 

V rámci tohtoročnej kampane chystá Mečiarova strana 16 väčších mítingov a niekoľko menších. Podporiť ju majú prísť aj zahraniční hostia. "Veď už patríme k európskym demokratom a viacerí prisľúbili účasť," zdôraznil Mečiar, ktorý mená prezradiť nechce. "Počkajme, až keď sa objavia na území Slovenska. Zatiaľ takýto prísľub existuje. Maj&uacu. e; záujem vidieť Slovensko, voľby a nás priamo, ako sme v akcii," doplnil líder ĽS-HZDS.

 

Zdroj: NOVINY (16.04.2010)


cici -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu