Politicians and Election, Vote in Freedom, Actively Participate in Democracy, Vote for Change, Online referendum
Ľudová strana - HZDS

Mečiar: ĽS-HZDS nemala v tomto volebnom období ani jeden ...

Ľudová strana - HZDS 47%

button ElectionsMeter.com

... reálny škandál

 

ĽS-HZDS nemala v tomto volebnom období ani jeden jediný reálny škandál. V relácii televízie Markíza Na telo to v nedeľu vyhlásil líder ĽS-HZDS Vladimír Mečiar.

 

Vladimír Mečiar (Zdroj: TASR)"A pozemkový fond bol čí škandál," nepriamo oponoval lídrovi ĽS-HZDS podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš s tým, že poukázal na medializované informácie v súvislosti s pozemkami v Slavkove a Veľkej Lomnici.

 

Zároveň však poznamenal, že oveľa väčšia miera zodpovednosti z hľadiska korupcie, ktorá sa na Slovensku deje za posledné štyri roky, je na Robertovi Ficovi (Smer-SD) a Jánovi Slotovi (SNS).

 

Podľa Mikloša vládna koalícia Roberta Fica, Jána Slotu a Vladimíra Mečiara nemá vôľu proti korupcii bojovať. "Neurobilo sa nič naviac. A tie inštitúcie, ktoré sú tu, sa dostatočne nevyžívajú. Za vlády Mikuláša Dzurindu sa nielen zriadil Špeciálny súd, ale napríklad sa prijal Zákon o slobodnom prístupe k informáciám," povedal. Mečiar mu však oponoval so slovami, že sa nedá spraviť hodnotenie v zmysle "za Dzurindu ideálne, za Fica nedobré". Podpredseda SDKÚ-DS podotkol, že iba 50 najväčších káuz vlády Roberta Fica bude stáť Slovenskú republiku 2,98 mld. eur (90 miliárd Sk).

 

V súvislosti s takzvanými "vyberačmi štátnych dotácií", o ktorých pred časom líder ĽS-HZDS hovoril, dnes uviedol, že tých, ktorí sa na tento problém sťažovali, je oveľa viac než len jeden alebo dvaja. "V skutočnosti je to takmer 200 ľudí," povedal s tým, že s týmto problémom sa na neho obrátilo v dobrej viere viacero starostov aj zástupcov podnikov ako na poslanca parlamentu a preto ich mená nezverejní ani pred prokuratúrou.

 

Mikloš sa domnieva, že vysoká korupcia zvyšuje nezamestnanosť, preto sa aj jedna z najvýraznejších opozičných strán zasadzuje sa boj proti nej. "Za zásadný problém považujem to, že korupcia dosahuje také rozmery, aké ešte nedosahovala," konštatoval podpredseda strany. SDKÚ-DS zakladá svoj program nielen na boji proti korupcii, chce zlepšiť podmienky života matiek s deťmi a strednej vrstvy.

 

Mikloš tiež zdôraznil, že jeho strane išlo vždy o zlepšovanie sociálnej úrovne Slovákov. Na margo volebného programu Mikloš dodal, že jeho strana vie efektívne konsolidovať verejné financie a zastaviť zadlžovanie aj bez toho, aby išla cestou zvyšovania daní. "Už sme to raz dokázali," konštatoval.

 

Líder ĽS-HZDS uviedol, že jednou z priorít volebného programu jeho strany je tiež v prvých dvoch rokoch zmierňovať dopady hospodárskej krízy a konsolidovať verejné. financie, prijať úsporné programy a vyrovnávať regionálne rozdiely.

 

Zdroj: DNES.sk (11.4.2010)


marta27 -
Flag it!no spam

ElectionsMeter is not responsible for the content of the text. Please refer always to the author. Every text published on ElectionsMeter should include original name of the author and reference to the original source. Users are obliged to follow notice of copyright infringement. Please read carefully policy of the site.

 
load menu